Geri Dön
EkonomiSon dakika haberler: GSM’de ‘zincirleme’ kesinti

Son dakika haberler: GSM’de ‘zincirleme’ kesinti

Son dakika haberlere göre, Ramazan bayramında GSM şebekelerinde yaşanan sıkıntıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bayramın ilk gününde bir GSM operatöründen diğer operatörler yönünde yaşanan kısa süreli kesintinin, diğer operatörlerde yapılan görüşmelerde zincirleme olarak sıkıntıya yol açtığı belirlendi.

Son dakika haberler: GSM’de ‘zincirleme’ kesinti

Sektörden edinilen bilgiye göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konuyla ilgili inceleme başlattı. Bu kapsamda, üç büyük GSM operatörü Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dan savunma ve teknik raporlar talep edildi.

Yapılan ilk incelemelerde, Türkiye genelinde yaşanan iletişim sıkıntısının, büyük bir operatörden diğer operatörlerin aranmasında yaşanan kısa süreli kesintiden kaynaklandığı, aynı operatör aboneleri arasındaki görüşmelerde ise kesinti olmadığı belirlendi. Teknik sebeple altyapı sorunu yaşayan GSM operatörünün, diğer operatörler yönünde görüşmeyi bir saat gibi kısa bir süre sonra yeniden açtığı, buna rağmen şebekeler arası trafikten kaynaklanan yoğunluğun devam ettiği ve sağlıklı görüşme yapılamadığı ifade edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kısmi iletişim problemlerinin tekrar etmemesi için, gereken tüm adımların BTK tarafından atıldığını belirtti.

 

Kuşadası Kadı Kalesi kazılarında insan iskeletleri bulunduAydın'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Kadı Kalesi Ören Yeri'nde bu yılki kazılarda 13. yüzyıldan kaldığı tahmin edilen, ikisi çocukken hayatını kaybetmiş 5 insana ait iskelet bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler