Geri Dön

Son dakika haberler: GSM’de ‘zincirleme’ kesinti

Son dakika haberlere göre, Ramazan bayramında GSM şebekelerinde yaşanan sıkıntıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bayramın ilk gününde bir GSM operatöründen diğer operatörler yönünde yaşanan kısa süreli kesintinin, diğer operatörlerde yapılan görüşmelerde zincirleme olarak sıkıntıya yol açtığı belirlendi.

Son dakika haberler: GSM’de ‘zincirleme’ kesinti
MİTHAT YURDAKUL Ankara  

Sektörden edinilen bilgiye göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konuyla ilgili inceleme başlattı. Bu kapsamda, üç büyük GSM operatörü Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dan savunma ve teknik raporlar talep edildi.

Yapılan ilk incelemelerde, Türkiye genelinde yaşanan iletişim sıkıntısının, büyük bir operatörden diğer operatörlerin aranmasında yaşanan kısa süreli kesintiden kaynaklandığı, aynı operatör aboneleri arasındaki görüşmelerde ise kesinti olmadığı belirlendi. Teknik sebeple altyapı sorunu yaşayan GSM operatörünün, diğer operatörler yönünde görüşmeyi bir saat gibi kısa bir süre sonra yeniden açtığı, buna rağmen şebekeler arası trafikten kaynaklanan yoğunluğun devam ettiği ve sağlıklı görüşme yapılamadığı ifade edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kısmi iletişim problemlerinin tekrar etmemesi için, gereken tüm adımların BTK tarafından atıldığını belirtti.

 

İstanbul’a dönüşte uzun araç kuyrukları oluştuHafta sonu tatili dönüşü Çanakkale istikametinden yola çıkıp İstanbul'a giden tatilciler, Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yaklaşık 20 kilometre araç kuyruğu oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber