Geri Dön
EkonomiGYİAD’ın yeni başkanı görevde

GYİAD’ın yeni başkanı görevde

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (GYİAD) 4 Ocak’ta gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında yeni başkan, İrem Pehlivanoğlu Gürkaş oldu.

GYİAD’ın yeni başkanı görevde

EKONOMİ SERVİSİ - Toplantıda, Mayıs 2019 tarihinden beri GYİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Fuat Pamukçu, profesyonel hayatındaki yoğunluğu sebebiyle görevden affını isterken, 2014 yılından beri GYİAD üyesi olan İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, başkanlık görevini Fuat Pamukçu’dan devraldı. Daha önce dernekte 15. Dönem Ticari İlişkiler Komitesi Eş Başkanı, 16. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Üye İlişkileri Eşbaşkanı, 17. Dönem Denetleme Kurulu Başkanı, 18. Dönem Yönetim Kurulu ve Proje Değerlendirme Komite üyeliği gibi birbirinden farklı birçok görevde bulunan İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, GYİAD’ın 18. döneminde başkanlık görevini üstlenerek derneğin 3. kadın başkanı oldu. İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz dönem Türkiye’de genç istihdam konusunda tespitler yapıp, çözüm önerileri ortaya koyan “Türkiye’de Genç İş Piyasası ve Geleceğine Bakış Raporu” nu kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu dönem yeni konumuz “Genç Kadın ve Yeni Ekonomi” olacak. Türkiye’de genç kadınların karşılaştıkları sorunları ve sorunlara ilişkin çözüm önerileriyle başarılı olan kadınların hikayelerini inceleyeceğiz.”