Geri Dön
EkonomiHalkbank makinecilere ‘özel faizli’ kredi verecek

Halkbank makinecilere ‘özel faizli’ kredi verecek

Halk Bankası ile Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği arasında yapılan protokolle “Makine İmalat Sanayi Destek Paketi” kapsamındaki krediler ve diğer finansman ürünleri birlik üyelerine özel koşullarla sunulacak

Halkbank makinecilere ‘özel faizli’ kredi verecek

Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ürün çıkarmanın yeterli olmadığını, ürünün aynı zamanda cazip olması gerektiğini söyledi. İmzalanan protokolün, vadesi, faiz oranı ve esnek ödeme imkanları ile son derece cazip olduğunu ifade eden Aydın, bu kredi paketiyle cari açığa destek olacaklarını söyledi.
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran da düzenlenen basın toplantısında “Bu kadar stratejik bir sektörün arkasında finansal bir destek, kaynak yoktu. ’Ver parayı, al makineyi’ diyorduk. Bugün bizim için çok büyük bir milat. Bu anlaşma Türkiye’nin cari açığına çok ciddi etki edecek. Türkiye’nin teknoloji üretiminde cesaret kazanması için de son derece önemli. Türkiye’de bir zihniyet devrimi yaşanmaya başlandı” dedi.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler