Geri Dön
EkonomiHayal güçlerini Tosla’yacaklar

Hayal güçlerini Tosla’yacaklar

Tosla ve Hayal Gücü Merkezi sosyal girişim platformu tarafından hayata geçirilen “Tosla Gönüllüleri ile Çocuktan Çocuğa Akademi” projesi ile, Tosla Beyin takımında yer alan gönüllülerin merak ve beceri alanlarını akranlarına ve çocuklara aktaracakları farklı atölyeler gerçekleştirilecek.

Hayal güçlerini Tosla’yacaklar

Program kapsamında öğrenme ve eğitimde yenilik sağlamak üzere küresel hedeflere uygun proje ve etkinlikler yaratacaklarını belirten Aköde Genel Müdürü Sitare Sezgin, “Tosla Gönüllüleri ile Çocuktan Çocuğa Akademi ile sosyal fayda yaratmaya hevesli ve duyarlı Toslayanların toplumda faydalı bir birey olarak hissetmelerini sağlamak istiyoruz. Tosla Beyin takımımızdan yer alan gönüllü Toslayanlar Hayal Gücü Merkezi ekibi destekleriyle, Tosla Gönüllüleri ile Çocuktan Çocuğa Akademisi kapsamında fikirlere öncülük yapacak ve programı yönetecekler” dedi. Atölye konularında çocukların merak ve becerilerinden yola çıkıldığını dile getiren Sezgin şöyle devam etti:

“23 Nisan kapsamında ilk etkinliğimizle başlayacağız ve akademi eğitim ve atölyelerini yıl boyu süren etkinlik, derinleştirme ve mentorluk çalışmaları ile de devam ettireceğiz.

Tosla katkıları ile hazırlanan atölye başlıklarımızı Çocuğun Bilimsel Keşfi, Merakın Sonsuz Yolculuğu, Eko Hikayeler: Harçlık Yönetimi, Sunuculuk Fakültesi olarak belirledik. Bu 4 atölye ile yaşları 14 ile 18 arası çocuklara Toslayanlar bu konular üzerine derinlik sağlayarak cesaretlerini arttıracak ve Hayal Gücü Merkezi Mentor ve Merak geliştiricileri ile eğlence ve merak dolu hem de hayatlarına yön verici eğitimler düzenleyecekler.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Görüntülediği domuza, “Birader ne var ne yok?” diye seslendiMuğla'nın Fethiye ilçesinde, aç kalan yaban domuzu sürüsü yiyecek bulmak için şehir merkezine indi. Cep telefonu ile o anları görüntüleyen bir vatandaş ise yanına gelen domuza "Birader ne var ne yok, hoş geldin sefalar getirdin" diye seslendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler