Geri Dön

Hertz’in yoluna virüs taş koydu

ABD’li oto kiralama devi Hertz zor günler geçiriyor. 102 yıllık şirket koronavirüs salgınına borçlu yakalanınca ABD’nin Delaware eyaletinde iflas koruma başvurusunda bulundu. AP’nin haberine göre Hertz ve bağlı şirketleri çalışmayı sürdürecek, şirketin uluslararası operasyonları başvurudan etkilenmeyecek.

Hertz’in yoluna virüs taş koydu

İflas mahkemesine yapılan başvuruda Hertz’in 24 milyar dolar borcuna karşılık 1 milyar dolar nakde sahip olduğu bildirildi. Son 6 yılda 4 CEO değiştiren şirket salgın nedeniyle gelir kaybına uğradığını, para piyasalarındaki çabalarının sonuç vermediğini ve borç ödemelerini gerçekleştiremediğini belirtti. 

ABD’nin 2 numarası...

Mart sonu Hertz 12 bin kişiyi işten çıkardı, yeni araç alımını yüzde 90 durdurdu. Ancak bu önlemler 1918 yılında kurulan ABD’nin 2 numaralı oto kiralama şirketinin mali durumunu kurtarmaya yetmedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber