Geri Dön
Ekonomiİş dünyasında ağaç seferberliği

İş dünyasında ağaç seferberliği

Farklı illerde meydana gelen yangınlar iş dünyasını harekete geçirdi.

İş dünyasında ağaç seferberliği

EKONOMİ SERVİSİ - Pek çok şirket başta ağaçlandırma olmak üzere yangın bölgelerine yardım için kolları sıvadı. Yapılan açıklamalardan bazıları şöyle:

Misli.com

Misli.com, instagram hesabında yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Yaralarımızı her zaman olduğu gibi hep birlikte saracağız. Misli.com ailesi olarak Süper Lig’in ilk haftasında atılacak her gol için 50 fidan bağışlıyoruz.”

Milli Piyango

Sisal Şans’ın, millipiyaongoonline adresli instagram hesabından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin nefesi orman alanlarımızı yeniden yeşertmek için 50 bin adet fidan bağışlıyoruz” denildi.

Borsa İstanbul Grubu

Borsa İstanbul Grubu 100 bin adet fidan bağışlayacağını duyurdu. Açıklamada, “Milli servetimiz olan ormanlarımızın yeniden yeniden yeşertilmesi çalışmaları çerçevesinden kullanılmak üzere, her bir çalışan için 100 adet olmak üzere, 1 milyon TL tutarında 100 bin adet fidan bağışlanacaktır” denildi.

Sabancı Holding

Sabancı Holding ve E.ON ortaklığı çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji ve Enerjisa Üretim, faaliyet bölgeleri olan Adana ve çevresinde yaşanan orman yangınlarında zarar gören vatandaşlar için harekete geçti.

Enerjisa, yangından etkilenen ve 444 4 372 numaralı çağrı merkezini arayan müşterilerinin elektrik fatura ödeme tarihlerini 3 ay erteleyecek. Enerjisa hem bölgede yaşayanlara hem de yangınla mücadele eden ekiplere erzak ve ekipman desteğinde de bulundu. Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, 2021 yılı başında koyduları yıllık 250 bin fidan dikme hedefini daha da artıracaklarını açıkladı.

Turkcell

Afet bölgelerini yeniden yeşertmek için 50 bin fidan bağışlayan Turkcell, cuma akşamı gerçekleşen Turkcell Yıldızlı Geceler açılış konserinden elde edilen geliri de fidan bağışında kullanacak.

Yangından etkilenen bölgelerde iletişimin aksamaması için mobil baz istasyonlarını faaliyete geçiren Turkcell ayrıca, yangınlara müdahale eden AFAD koordinasyonluğundaki tüm ekiplere, kesintisiz ve rahat iletişim kurabilmeleri için ‘Kahraman Paket’ adını taşıyan iletişim paketleri tanımladı.

Vestel, Kibar Holding ve Defacto

Vestel, Kibar Holding ve Defacto, TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunduğunu açıkladı.

Aras Kargo ve AP

Austrian Post ve Aras Kargo her çalışanı adına 2 fidan olmak üzere toplam 32 bin fidan bağışladı. 

Kalyon Holding

Kalyon Holding Orman Genel Müdürlüğü’ne 30 bin fidan bağışladı.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin içinde yanmaktan mahalle bekçileri son anda kurtardıAdana'da bir apartmanın en üst katındaki dairede çıkan yangında evde bulunan Muhammet Mustafa K.'yı, yanmaktan mahalle bekçileri kurtardı. Muhammet Mustafa K.'nın, yüzü ve kollarının yangının isinden dolayı kapkara olduğu görüldü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler