Geri Dön

İşte geleceğin otomobilleri!

2016 Cenevre Otomobil Fuarı, yine her seneki ihtişamıyla açılışını yaptı. Birbirinden gösterişli ve yeni otomobil, stantlardaki yerini aldı ve meraklıları tarafından ilgi odağı olmayı başardı.

İşte geleceğin otomobilleri!

Bugatti Chiron, Lamborghini Centenario ve Koenigsegg Regera Hibrit modelleri 2016 Cenevre Otomobil Fuarı'nda oldukça iddialı ve dikkat çekici otomobillerdi. Fuarda bu sene veya önümüzdeki sene piyasaya çıkacak otomobillerin yanı sıra, konsept otomobiller de tanıtılıyor. Yeni afak'tan Furkan Özata'nın haberine göre, dünya devi otomobil markaları geleceğin otomobil konsepti olarak birbirinden farklı tasarıma imza atmış.

İşte geleceğin otomobilleri

Öncelikle İtalyan otomobil tasarımcısı Italdesign'ın Cenevre'de gösterime sunduğu son konseptine bakalım. GT Zero konseptinin tasarımı dışında sıfır emisyon değeri sunması oldukça dikkat çekici. Onun dışında peki bir marifeti gözükmüyor.

İşte geleceğin otomobilleri

Fuarın en dikkat çeken araçlarından birisi de şüphesiz Citroen bünyesinde bulunan DS konsepti. Elektrik sürüş deneyimi sunan DS E-Tense, tam dolu batarya ile 320 km menzile sahip ve 402 HP gücü bulunuyor. Tasarımsal anlamda da oldukça başarılı.

İşte geleceğin otomobilleri

Mazda 2012'de başlattığı yenilikçi anlayışını RX-Vision ile sürdürüyor. Ekim ayında Tokyo'da tanıttığı konsept aracını Cenevre'ye de getirmeyi ihmal etmeyen Mazda, aracın teknik detayları konusunda ser verip sır vermiyor.

İşte geleceğin otomobilleri

VW bünyesindeki Skoda'nın hali hazırda bir SUV sınıf aracı bulunmuyor. Fakat görünen o ki Skoda şeytanın bacağını kırmak üzere. İşte Çek otomobil üreticisinin hibrit SUV konsepti VisionS.

İşte geleceğin otomobilleri

Konsept araçlara Subaru ile devam edelim. Bildiğimiz Subaru hatlarından oldukça farklı görünen XV konsepti, Subaru'nun crosstrek araçlarının görünümünü modernize edebileceğinin sinyallerini veriyor. Tasarım itibarıyla da WRX araçlarını andırıyor.

İşte geleceğin otomobilleri

Nissan'ın Detroit'te tanıttığı ve Cenevre'de tekrar sergilediği IDS konseptinin tasarımı için oldukça farklı diyebiliriz. Elektrikli ve sürücüsüz olarak tasarlanan bu otomobilin 2020'de yollara çıkması bekleniyor.

İşte geleceğin otomobilleri

Fuarın şüphesiz en dikkat çeken otomobili ise Opel'in GT konsepti. 1960'lı ve 70'li yıllarda meşhur olan Opel GT'nin yeni konsepti oldukça sıra dışı görünüyor. Renklendirilmiş lastikler, gövde rengi ile bütünleşik yan camlara sahip Opel GT'nin üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Baykar'dan uzaktan eğitime destek için 5 bin bilgisayar tabletBaykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, uzaktan eğitime ulaşma fırsatı olmayan öğrenciler için Baykar olarak 5 bin tablet bilgisayar hediye ettiklerini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber