Geri Dön

Kapadokya’da 29 liraya ‘oda’

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunan 211 odalı Ramada Cappadocia oteli, bir gecelik konaklama fiyatını 29 liraya indirdi. Otel, bölge esnafına destek olmak amacıyla yemek servisi de yapmayacak. Hem tatil, hem de iş toplantıları için tasarlanan otelde 29 liralık fiyat, 15 Nisan  15 Mayıs tarihleri arasında geçerli olacak.

İç turizmin canlandırılması adına böyle bir kampanyayı hayata geçirdiklerini belirten Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, “Kapadokya’yı görmeyen kalmasın” dedi. Bölge turizminde geçtiğimiz yıllara oranla yüzde 70’lere varan bir düşüş yaşandığını hatırlatan Körükçü, şunları söyledi:
“Sayın cumhurbaşkanımızın da telkinleriyle yönümüzü iç pazara döndürdük. ‘Kapadokya’yı yaşamayan kalmasın’ diyoruz ve bunu bölgeyi kurtarma projesi olarak görüyoruz. Misafirlerimiz odalarımızın her türlü konforundan gecelik 29 liraya faydalanabilecek. Yiyecek başta olmak üzere diğer ihtiyaçları için de kendilerini bölge esnafına yönlendireceğiz. Kapadokya’nın yeniden canlanması ve eski günlere kavuşabilmesi için iç turizmin önemli bir itici güç olacağına inanıyoruz. Biz de bölgeye inanlar olarak üzerimize düşeni yapacağız.”
Körükçü, turizm yeniden hareketlenene kadar çeşitli kampanyalar yapacaklarını belirtti.

Salda Gölü'ne giren çocuk boğulduBayram tatili için ailesiyle birlikte geldiği Salda Gölü'de serinlemek için göle giren ve kaybolan 13 yaşındaki Hamze'nin cesedine ulaşıldı. Jandarma Sualtı Kurtarma timi tarafından ceset sudan çıkartılırken aile gözyaşlarına boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber