Geri Dön
EkonomiKiptaş Silivri 4. Etap Konutları’na Bronz Ödül

Kiptaş Silivri 4. Etap Konutları’na Bronz Ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan KİPTAŞ’ın inisiyatifiyle hayata geçirilen ve PDG Mimarlar tarafından tasarlanan Silivri 4. Etap Konutları Projesi, 2007 yılından bu yana farklı disiplinlerden nitelikli tasarımları ödüllendiren IDA - International Design Awards’ın 2020 kazananları arasında yer aldı.

Kiptaş Silivri 4. Etap Konutları’na Bronz Ödül

İstanbul’un Silivri ilçesinde 95 bin metrekarelik bir alana yerleşen, 1396 konutun yanı sıra sosyal donatılar ve geniş bir peyzaj alanından oluşan, katılımcı tasarım anlayışından yola çıkarak “İyi yaşamak herkesin hakkı” sloganıyla kullanıcıların ihtiyacı olan nitelikli konutları uygun bir bütçe ile sunan Kiptaş Silivri 4. Etap Sosyal Konutları, 14. International Design Awards’ta Düşük Maliyetli Konut Kategorisi’nde Bronz Ödül’ün sahibi oldu. Yerleşim planı, donatıları, sirkülasyon ağı ile kentten ayrışan kapalı bir site olmak yerine kentle bütünleşmeyi, % 40’tan fazla rekreasyon alanı ile herkesin hakkı olan yeşile erişmesini, kente ve kentlilere çağdaş bir mimari dil ile tasarlanmış kullanışlı, özgün, güvenle yaşanacak konutlar sunmayı hedefleyen ve tüm bu özellikleriyle sosyal konut standardını üst seviyelere taşıyan Kiptaş Silivri 4. Etap Sosyal Konutları yarışmada Türkiye’den ödül alan tek proje oldu.

Milliyet Mimarlık Eki'ni indirmek için tıklayın.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler