Geri Dön
EkonomiKış turizmi kapsamındaki ilk turist kafilesi KKTC'ye geldi

Kış turizmi kapsamındaki ilk turist kafilesi KKTC'ye geldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanlığının girişimleriyle uygulamaya konulan "Northern Travel Kuzey Kıbrıs Kış Operasyonu" (NTL) programı dahilindeki ilk turist kafilesi Almanya'dan KKTC'ye ulaştı.

Kış turizmi kapsamındaki ilk turist kafilesi KKTC'ye geldi

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından bir süre önce açıklanan ve KKTC'de turizmin 12 aya yayılmasını hedefleyen proje kapsamında hayata geçirilen kış turizmi programı başladı.

Bu kapsamda 155 kişiden oluşan ilk turist kafilesi Almanya'dan KKTC'ye geldi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, kış turizmi kapsamında KKTC'ye gelen ilk turist kafilesinin, Sağlık Üst Kurulunca belirlenen salgın kuralları çerçevesinde geldiğini kaydetti.

Aktunç, turistlerin Ercan Havalimanı'ndan KKTC'ye girişlerinde uygulanan prosedürün uygulanmasını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler