Geri Dön
EkonomiKısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi?

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi?

Kısa çalışma ödeneği hakkında meraklı arayış devam ediyor. Pandemi döneminde birçok çalışanın yararlandığı kısa çalışma ödeneğinin Mart ödemeleri tamamlandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada Kısa Çalışma Ödeneği'nin hesaplara 5 Nisan itibariyle yatırılacağı duyurulmuştu. Bu destekten yararlanan vatandaşlar ise kısa çalışma ödeneğinin Nisan ayında da devam edip etmeyeceğini öğrenmek istiyor. Peki Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi? İşte kısa çalışma ödeneği hakkında son gelişmeler...

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi?

Son dakika haberleri arasında kısa çalışma ödeneğinin Mart ayı ödemeleri 5 Nisan 2021 tarihinde hesaplara geçti. Vatandaşlar ise yasakların devam etmesiyle birlikte kısa çalışma ödeneği süresinin uzayıp uzamayacağını öğrenmek istedi. Peki kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği bitti mi? İşte destekten yararlanan vatndaşların bilmesi gerekenler haberimizin devamında...

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI?

Kısa Çalışma Ödeneği 31 Mart tarihi itibariyle sona erdi. Kısa Çalışma Ödeneği'nin 31 Mart 2021 tarihinde sona ereceği Cumhurbaşkanlığı kararında yer aldı. İşte 19 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'deki Kısa Çalışma Ödeneği kararı;"Yeni Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa ödeneğinin süresinin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunun geçici 23. maddesi gereğince karar verilmiştir." denildi.

1500 TL DESTEK BAŞVURUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nisan ve mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek ve ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız." ifadelerini kullandı.

BAŞVURU NEREYE YAPILACAK?

Söz konusu destekle ilgili başvurular e-devlet üzerinden yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Kafe, restoran, lokanta çalışanlarına 1500 TL destek başvurusu ile ilgili tarihler belirlendiğinde haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler