Geri Dön

Kışın atlı kızak yazın tekne turu

Kışın yüzeyi tamamen donduğu için üzerinde Eskimo usulü balıkçılık, atlı kızak keyfi ve kar motoru ile gezinti imkanı sunulan Çıldır Gölü, yazın da sürat teknesi turlarıyla turistleri cezbediyor.

Kışın atlı kızak yazın tekne turu

 

Ardahan - Kars sınırında yer alan Çıldır Gölü’nün yazın da turist çekmesi için çalışma başlatıldı. Çıldır Kaymakamlığı’nca başlatılan “Çıldır Turizmini Geliştirme Planı” projeleri kapsamında, göl çevresindeki işletmeler tarafından alınıp gölde tur düzenlenmesine başlanılan tekneler kısa süre önce hizmete girmelerine rağmen ilgi görüyor. Kışın çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan gölün Ardahan tarafında gösteri yapan bir sürat teknesi, renkli görüntüler oluşturdu. Çıldır Kaymakamı Alper Taş, projeleri çerçevesinde Çıldır Gölü’ndeki işletmelerce gölde turistlere gezinti yaptırılması amacıyla sürat tekneleri alındığını söyledi. Bir kısmı hizmete giren teknelerin sayısının kısa sürede artırılacağını aktaran Taş, “Çıldır Gölü’nün sadece Çıldır, Ardahan ile ülkemiz için değil, dünya için önemli bir yeri var” dedi. Taş, amaçlarının dört mevsim turizm yaparak bölgeye daha çok insan çekmek olduğunu dile getirdi. -ARDAHAN AA

Otobüs şoföründen alkışla özür diledilerKocaeli'nin Körfez ilçesinde halk otobüsü sürücüsü, otobüste bulunan yolcuların bayramını kutlamamasına sitem ederek, üzüntüsünü belirten bir konuşma yapınca, yolcular alkışlayarak bayramını kutladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber