Geri Dön

Konut fiyat endeksi arttı

Konut Fiyat Endeksi (KFE), eylülde bir önceki aya göre yüzde 0.84 artarak 114.61 seviyesinde gerçekleşti. Merkez Bankası tarafından eylüle ilişkin Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı.

Konut fiyat endeksi arttı

Türkiye’deki konutların gözlemlenebilen özelliklerinin zaman içinde kontrol edilerek, kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek amacıyla hesaplanan KFE (2017=100), eylülde bir önceki aya göre yüzde 0.84 artarak 114.61 oldu.

Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6.32 artan KFE, aynı dönemde reel olarak yüzde 2.69 azaldı. KFE’de, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sırasıyla yüzde 1.15, 0.29 ve 1.72 artış gözlemlendi.

İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de ses getirecek flaş açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Öte yandan programa telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber