Geri Dön

Konutta banka kredi faizi % 0.98 olacak

Son iki yılda banka kredisi faiz oranlarını düşürmek ve vade seçeneklerini artırmak için çeşitli kampanyalar düzenleyen gayrimenkul sektörü temsilcileri kamunun da desteğiyle hazırladığı yeni bir kampanyaya ile konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.98’e indirecek. Kurban Bayramı sonrasında başlaması beklenen kampanya ile uygulanacak, vade ise 120 ay olacak.

Konutta banka kredi faizi % 0.98 olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emlak Konut GYO, Kiptaş, İnşaatçılar Derneği (İNDER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) güç birliği yaparak vatandaşa cazip fırsatlar sunacak.

2019 sonu olabilir

Bayram sonrası devreye alınması planlanan kampanyanın kısa vadeli olmaması amaçlanıyor. KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Biz sektör temsilcileri olarak kampanyayı en fazla 1 ay yapabiliriz. Ama kamu desteği olursa 2019 sonuna kadar uzar. Vatandaşa ulaşılabilir fiyatla ev satarız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi'ne video mesajCumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM 75. Genel Kurulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber