Geri Dön
EkonomiKOSGEB desteklerine başvurular başlıyor

KOSGEB desteklerine başvurular başlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 5 milyar liralık KOSGEB Hızlı Destek Programı’na başvuruların pazartesi gününden itibaren e-Devlet aracılığıyla yapılabileceğini belirterek, “İşletmelerimizi, girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum” dedi.

KOSGEB desteklerine başvurular başlıyor

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı tarafından “Girişimcilik” temasıyla düzenlenen foruma video konferans yöntemiyle katılan Varank, KOSGEB Hızlı Destek Programı ile teknoloji tabanlı start-up’lar ile Kovid-19 salgınından etkilenen ve imalat sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere faizsiz ve 3 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlayacaklarını belirtti.

Bu kapsamda, mikro işletmelerin 30 bin, küçük işletmelerin ise 75 bin liraya kadar finansmana hızlı bir şekilde erişebileceğinin altını çizen Varank, girişimcilere ve KOBİ’lere farklı kurumlar aracılığıyla sunulan diğer birçok desteğin de söz konusu olduğunu dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Bu durum bazen girişimcilerin kafasını da karıştırmıyor değil. Bu doğrultuda tüm devlet desteklerinin içerik ve bilgilerine tek bir platformdan erişme imkanı sağlayan www.yatirimadestek.gov.tr internet sayfasını Bakanlık olarak hayata geçirdik. Girişimcilerimiz, yatırımcılarımız platform içerisinde yer alan teşvik robotunu kullanılarak tüm destekler hakkında bilgi sahibi olabilir ve sağlanan avantajları görebilir, buna göre devletimizin kendilerine sunduğu cazip teşviklere başvurabilirler.”

Bakan Varank, girişimcilik alanında temel yol haritası olacak Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi ve Eylem Planı’nı bu ay kamuoyu ile paylaşmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Elektrikli scooterla buzdolabı taşıdılarİstanbul Beyoğlu’nda elektrikli scooter ile buzdolabı taşıyan dört kişi cep telefonu ile görüntülendi. Bir kişi scooteri kontrol ederken diğerleri de buzdolabını tutuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler