Geri Dön
EkonomiKOSGEB kredi başvurusu nereden yapılır? 3 yıl geri ödemesiz kredi başvurusu

KOSGEB kredi başvurusu nereden yapılır? 3 yıl geri ödemesiz kredi başvurusu

KOSGEB faizsiz kredi başvuru nasıl yapılır? Mikro ölçekli işletmelere 30 bin lira, küçük işletmelere 75 bin lira üst limitli KOSGEB kredisi verilecek. Peki, faizsiz krediden faydalanmak isteyenler nasıl başvuruda bulunacak? İşte KOSGEB kredi başvurusu detayları...

KOSGEB kredi başvurusu nereden yapılır? 3 yıl geri ödemesiz kredi başvurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu KOSGEB'in 5 milyar bütçeli yeni destek programının detayları belli oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank KOSGEB tarafından işletmelere verilecek faizsiz kredi ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KOSGEB faizsiz kredi başvuruları 3 Mayıs itibariyle başlıyor. Başvurular e Devlet üzerinden yapılacak. Bu program ile teknoloji tabanlı start-up'lar ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ve imalat sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere faizsiz ve 3 yıl geri ödemesiz kredi desteği sağlanacak.

ikro işletmeler, 30 bin liraya kadar küçük işletmeler, 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır. Bu sektörlerde şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Mahalleli yasa boğuldu! 64 yıl boyunca muhtarlık yaptıMalazgirt ilçesinde 1957 yılında amcasından devraldığı muhtarlık mührünü 64 yıldır taşıyan Reşit Kardan, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler