Geri Dön
EkonomiLondra’dan sonra Paris’te Getir’ecek

Londra’dan sonra Paris’te Getir’ecek

Pandemide yıldızı parlayan anında teslimat uygulaması Getir, Avrupa’yı fethediyor. İngiltere Londra’nın ardından bu kez Fransa Paris’te faaliyete başlıyor. Bu dönemde yeni pazarlara açılma hedefine hız veren Getir, başka ülkeleri de hedefliyor. Sosyal medyada Getir’in Paris’te genel müdürlüğünün açıldığı ve eleman aradığı bilgisi paylaşıldı. Getir’in bundan sonraki hedefi ise Hollanda’nın başkenti Amsterdam.

Londra’dan sonra Paris’te Getir’ecek

Türkçe adı Getir’le Avrupa’da faaliyetlerini yoğunlaştıran firma, 2020’de Silikon Vadisi’nin önemli yatırımcısı Sir Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolar yatırım alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Aynı gruptan bu yıl başında da 128 milyon dolarlık yatırım almayı başardı. Getir’in kurucusu Nazım Salur. 2015 yılında kurulan firma anında teslimat konusunda yeni bir pazar oluşturulmasına öncülük yaptı. Uyguladığı model dünyada pek çok firmaya örnek oldu.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler