Geri Dön

Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2021 bütçesini iyileştirecek kalıcı tedbirler aldıklarını belirterek, “Salgınla mücadelenin ihtiyaç göstereceği alan dışında, mali disiplinden asla taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz

 

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 2020 bütçe açığının hedeflenen 239.2 milyar liranın altında 172.7 milyar lira olarak gerçekleştiğini ve 66.5 milyar lira tasarruf sağlandığını belirten Elvan, salgınla mücadelenin ihtiyaç göstereceği alan dışında mali disiplinden asla taviz vermeyeceklerini bildirdi.

Elvan, enflasyonla mücadele politikalarıyla uyumlu kamu maliyesi politikalarının devam edeceğini vurgulayarak, “2021 bütçesini iyileştirecek kalıcı tedbirler alıyoruz. Bu çerçevede, 2021 bütçe açığını yüzde 3.5 olarak hedefliyoruz. Uygulamayı öngördüğümüz makroekonomik politikalar, dengeli bir talebin ve sürdürülebilir bir büyümenin oluşumunu sağlayacaktır” dedi.

Bağcılar'da yasağa rağmen asker eğlencesi düzenlendi!İstanbul’da koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen bir grup genç asker eğlencesi düzenledi. Bağcılar Meydanı'nda toplanan gençler sosyal mesafeyi unutup, yüksek sesli müzik eşliğinde dans etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber