Geri Dön
EkonomiMoody's: 10 yıl içinde varlıklarını ikiye katlayacak

Moody's: 10 yıl içinde varlıklarını ikiye katlayacak

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'de hükümetin islami bankacılık sektöründe büyümeyi yönlendiren girişimlerinin etkisi ile sektörün gelecek 10 yıl içinde varlıklarını ikiye katlayacağını öngördü.

Moody's: 10 yıl içinde varlıklarını ikiye katlayacak

Moody's bugün yayınladığı raporda, Türkiye'nin islami bankacılık sektörünün hali hazırda diğer müslüman ülkelerden daha küçük olduğunu ve yavaş başlangıcın büyüme için bolca alan aldığı anlamına geldiğini ifade etti.

Türk hükümetinin 2015-2019 döneminde hükümete ait 3 yeni islami banka kurduğunu, erişimi genişlettiğini ve rekabeti artırdığını ifade eden Moody's,
"Buna ek olarak devlet destekli 2.6 milyar dolar yatırım ile 2023 yılında açılacak İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin büyüme için yeni bir katalizör olacak; Yönetim, İstanbul'u finans için global bir merkez haline getirmek istiyor ve islami bankacılığın gelişmesi İstanbul Uluslararası Finans Merkezi stratejik planının önemli bir ayağı" değerlendirmesini yaptı.

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 2'si çocuk 6 yaralıKocaeli'nin İzmit ilçesinde, kavşakta iki otomobilin çarpıştığı kazada 2'si çocuk 6 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler