Geri Dön
EkonomiMustafa Elitaş: Bakanlığı hiç beklemiyordum

Mustafa Elitaş: Bakanlığı hiç beklemiyordum

64'üncü hükümette Ekonomi Bakanlığı görevine getirilen AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş Mustafa Elitaş, "Hiç beklemiyordum, sürpriz oldu" dedi.

Mustafa Elitaş: Bakanlığı hiç beklemiyordum

Yeni kabinede Ekonomi Bakanlığı görevine getirilen Elitaş, yaptığı açıklamada, "Vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun" ifadesini kullandı.

Önceki bakan arkadaşının bıraktığı yerden çalışmalara aynen devam edeceklerini vurgulayan Elitaş, "Onun getirdiği bayrağı daha da ileriye taşıyacağız" dedi.

Elitaş, "Bakanlık görevini bekliyor muydunuz?" sorusuna, "Hiç beklemiyordum, sürpriz oldu" yanıtını verdi.

Bakanlık için hiç ‘sinyal' almadığını da kaydeden Elitaş, atanmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

MUSTAFA ELİTAŞ KİMDİR?

Elitaş, 1957 yılında Kayseri'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde bir firmada iki yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalışan Elitaş, 1983'ten 2000 yılına kadar özel bir şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı, 2001 yılında kendi iş yerini kurdu.

Elitaş, 1994'te Anavatan Partisi'nden Belediye Başkanlığına aday olurken, bu dönemde ayrıca Türkiye İhracatlar Meclisi'nde, Elif TV yönetim kurulunda, Mülkiyeler Birliği, Sanayiciler Derneği, Sanayi Odası, Huzur Evi Derneği, KAYSİAD gibi dernek ve kuruluşlarının yönetim kollarında ve üyeliklerinde bulundu.

22, 23 ve 24. dönemlerde AK Parti milletvekili olarak Meclis'e giren Elitaş, 23 ve 24. dönemde partisinin grup başkanvekilliği görevini üstlendi. AK Parti'nin "3 dönem kuralı" dolayısıyla 25. Dönem'de listeye giremeyen Elitaş, son seçimlerde tekrar Kayseri'den milletvekili seçildi.

İyi derecede İngilizce bilen Elitaş, evli ve dört çocuk babası.

Eski eşi tarafından öldürülen Ülkü Ocakları yöneticisi Hayriye, toprağa verildiAntalya’nın Döşemealtı ilçesinde eski eşi Mehmet Ayata tarafından tabancayla vurularak öldürülen Hayriye Alkutay (30), gözyaşları arasında toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler