Geri Dön

New York borsası yükselişle açıldı

New York borsası, haftanın son işlem gününe yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 200 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,81 artışla 29.315,17 puandan işlem gördü.

New York borsası yükselişle açıldı

 

S&P 500 endeksi yüzde 0,73 yükselişle 3.562,90 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,74 artarak 11.796,27 puandan işlem görmeye başladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vakaların etkisiyle dün düşüş kaydeden endeksler, bugün açılışta pozitif bir seyir izledi.

Öte yandan ABD'de bugün açıklanan verilere göre, Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ekimde beklentileri geride bırakarak aylık yüzde 0,3 arttı ve son 6 aydaki yükselişini sürdürdü.

Taksim'de maske takmadığı için ceza yazılmak istenen kadın polise zor anlar yaşattıİstiklal Caddesi'nde, maske takmadığı için ceza yazılmak istenen kadın polise zor anlar yaşattı. Kimliğini vermemek için uzun süre direnen kadın, saç rengi nedeniyle durdurulduğunu iddia ederek polise, "Orada renkli saçlı, güzel görünür kamerada diye insan seçme. Kaç saniye gördün ya, 2 saniye görmüşsündür en fazla. Kameraları getirip şov yapıyorsun" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber