Geri Dön

New York Borsası yükselişle kapandı

New York Borsası, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, Dow Jones endeksi 160 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,57 artışla 28.586,90 puana yükseldi.

New York Borsası yükselişle kapandı

 

S&P 500 endeksi yüzde 0,89 artarak 3.477,44 puana ve Nasdaq endeksi ise yüzde 1,39 kazançla 11.579,94 puana çıktı.

Endekslerdeki pozitif seyirde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine karşı hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketine ilişkin haber akışı etkili oldu.

ABD basınındaki haberlerde, Beyaz Saray yönetiminin 1,8 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi teklifi hazırlığında olduğu bildirildi.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin söz konusu teklife ilişkin yaklaşık 30 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdiği aktarıldı.

ABD Başkanı Donald Trump ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kovid yardım müzakereleri ilerliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Heyelan anı cep telefonu kameraları ile kaydedildiHeyelan Çamlıhemşin ilçesi Komilo Köyü’nde meydana geldi. Köye giden ana yolda toprak kayması nedeniyle vatandaşlar durmak zorunda kaldı. Yola düşen taşların bitmesini bekleyen vatandaşlar henüz taşlar bitmeden bir anda toprak kütlesinin yola indiğine şahit oldu. O anlar ise cep telefonları kamaralarıyla anbean kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber