Geri Dön

Ofis Karat Bakırköy’de satış başladı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO), İstanbul Yenimahalle’de gelir paylaşımı yöntemi ile yaptığı SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi arsasının ihalesini kazanan Başyapı, yeni bir ofis projesi hayata geçiriyor.

Ofis Karat Bakırköy’de  satış başladı

Başyapı, 2011 yılında Halkalı’ya taşınan hastane arazisi üzerinde yükselecek ‘Ofis Karat Bakırköy’ projesine başladı. Emlak Konut GYO güvencesinde Başyapı - Güney - Elit iş ortaklığıyla hayata geçecek Ofis Karat Bakırköy, 160 milyon lira yatırım bedeline sahip.

Emlak Konut GYO tarafından Mart 2016’da düzenlenen ihalede, 200 milyon lira toplam gelir üzerinden yüzde 31’e denk gelen, 62 milyon lira teklif eden Başyapı, bu alanda proje yapmaya hak kazanmıştı. Projede satışlara başlayan şirket, toplam 26 bin 844 metrekare inşaat alanı üzerinde çalışıyor. 6 kattan oluşan projede, 70 ile 425 metrekare arasında değişen 72 adet ofis yer alıyor. Projede ayrıca 20 ile 400 metrekare arasında değişen 18 adet dükkân da bulunuyor. Mayıs ayında lansmanı yapılması planlanan Ofis Karat Bakırköy’de metrekare fiyatları KDV hariç 10 bin 350 liradan başlıyor. Ön talep döneminde yoğun ilgi gören projenin yüzde 18’inin satıldığı açıklanırken, 60 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor.

4 katlı otopark

Türkiye’nin farklı şehirlerinde konut, sosyal tesis ve ticaret ile altyapı projelerini tamamlayan Başyapı’nın Yönetim Kurulu

Başkanı Musa Baş, projenin bölge için önemine dikkat çekerek, “Özellikle Bakırköylüler başta olmak üzere tüm İstanbullular için önemli bir yapı olan Bakırköy doğumevini çevreye ve doğaya saygılı, modern bir binaya dönüştürmek bizleri heyecanlandırıyor. Bakırköy’ün önemli arterlerinden biri olan İstanbul Caddesi’ndeki yenilenmenin Ofis Karat Bakırköy’den sonra da devam etmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Aralık 2018’de tamamlanması planlanan Ofis Karat Bakırköy’ün önemli ulaşım arterlerine yakın konumda bulunduğu belirtilirken, dört kata yayılan otoparkları ile ofis çalışanlarına da kolaylık sunacağı ifade edildi.

Konutların yüzde 55’i satıldı

İstanbul’da Karat Ofis Bakırköy projesinin yanısıra Başyapı ile Doğa Şehircilik tarafından Basın Ekspres Yolu üzerinde yine bir Emlak Konut GYO projesi olan Karat 34 hayata geçiriliyor.

Projede yer alan 441 konutun yüzde 55’inin, 2 ayrı blokta bulunan 123 adet ofisin de yüzde 51’inin satışları tamamlandı. 31 Mart’ta biten Emlak Konut GYO’nun ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyasında yer alan projede kampanya kapsamında 69 adet satış yapıldı. Bu satışlardan 39 milyon 212 bin lira gelir elde edildi. Şu anda 60 ay sıfır faiz ödeme seçeneğiyle yeni bir kampanya başlatılan projenin Eylül 2018’de teslim edilmesi planlanıyor.

Korona nedeniyle çocuğunun velayeti alınan hemşire: Covid-19 benim suçum değilOrdu 2’nci Aile Mahkemesi, Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz’in (31) yanında kalan çocuğunun velayetini, koronavirüs pandemesini gerekçe göstererek boşanma aşamasında olduğu eşine verdi. Cemile Deniz, “Covid-19 benim suçum değil” diyerek çocuğunun velayetinin yeniden kendisine verilmesini istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber