Geri Dön
EkonomiOnline ‘Akıl Fikir Gençlik Buluşması’

Online ‘Akıl Fikir Gençlik Buluşması’

Türk Ekonomi Bankası (TEB), geleneksel TEB Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması’nı bu yıl ilk defa online olarak gerçekleştirdi. ‘Dünya Yeniden Başlatılıyor: Sen de Yerini Al’ temasının işlendiği buluşma kapsamında TEB Akıl Fikir Yarışması Ödül Töreni de gerçekleştirildi.

Online ‘Akıl Fikir Gençlik Buluşması’

 

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık ve FutureBright Research Kurucusu ve Yönetici Ortağı Akan Abdula ile birlikte gençlerin sorularını yanıtladı. Etkinlikte yazar ve fütürist Brett King, ‘Bankacılığın ve Her Şeyin Geleceği’ başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. 

Leblebici konuşmasında, pandemi sürecinin herkese işbirliği yapmanın ne kadar önemli olduğunu öğrettiğini belirterek, “İşlerimize tekrar geri dönüyoruz. Ama geri dönerken bazı kurallar değişiyor. Pandemide işbirliğini iyi yapanlar ve adapte olabilenler zaten bu dönemi iyi geçirdiler. Zekanın göstergesi adaptasyondur” dedi.

Fütürist Brett King ise, “Yapay zekanın ortaya çıkması ve iklim değişikliği insanlığı çok farklı önceliklere uyum sağlamaya zorlayacak” dedi.

Bu yılki Akıl Fikir Yarışması’na 12 bin 700 başvuru yapıldı. Yarışmanın Öğrenci ve Yeni Mezun kategorisi birincisi Özlem Tetik, ikincisi Güneş Oğul ve üçüncüsü Nazenin Güre’ye finansal ödüller verildi.

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler