Geri Dön
EkonomiOperatör kadınlar forklift kullanacak

Operatör kadınlar forklift kullanacak

Coca - Cola İçecek (CCI), toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımı kapsamında başlattığı ‘Forklift Operatörü Eğitim Programı’ ile kadınlara yeni bir istihdam alanı açtı. Kadın forklift operatörleri Çorlu, İzmir ve Bursa fabrikalarında göreve başladı.

Operatör kadınlar forklift kullanacak

EKONOMİ SERVİSİ - 2030 Sürdürülebilirlik Taahhütleri’nde de kadın çalışan sayılarını artırma sözü veren CCI, eğitimlerini tamamlayan 12 kadın operatörü, fabrikalarda göreve başlattı.

Coca - Cola İçecek Türkiye Genel Müdürü Hasan Ellialtı, forklift kullanımının özel sertifikasyon gerektiren bir iş alanı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“CCI Türkiye olarak ‘Forklift Operatörü Eğitim Programı’ ile operatörlerimizi kendimiz yetiştirmeyi hedefledik. Böylelikle hem kadın işgücünün eğitim ve gelişimine katkıda bulunmayı, hem de eğitimin sonunda yapacağımız değerlendirmede başarılı kursiyerlerimize CCI’da istihdam sağlamayı planlıyoruz. Ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimleri pilot bölge olarak başlattığımız 3 ilin yanısıra diğer bölgelerimizde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”