Geri Dön
EkonomipH değerine bakarak su alıp çocuklara check up yaptırıyorlar

pH değerine bakarak su alıp çocuklara check up yaptırıyorlar

Son dönemde iş dünyasında iki trend öne çıkıyor. Bunlardan ilki: Şirketler suyu pH değerine bakarak alıyor. İkincisi ise işadamları artık çocuklarına da check-up yaptırıyor

pH değerine bakarak su alıp çocuklara check up yaptırıyorlar

Kısa bir süre önce iki görüşme... Birincisi Türkiye’nin önde gelen profesyonellerinden biri... Diğeri tanınmış iki bankanın üst düzey yöneticisi... Konular aynı... Sağlıklı yaşam. Her iki görüşmede de iş dünyasında öne çıkmaya başlayan iki yeni trendden haberim oluyor: İlk görüşmemde “çocuklara check up”tan. Diğerinde “bankalarında kullanacakları suyun pH değerinin özenle seçildiğinden...
Kaliteli yaşam ve sağlıklı beslenmeye giderek artan merak ve bilinç iş dünyasının da gündemine girdi. Beslenme üzerine yazılan China Studies kitabı, son dönemde işadamlarının birbirine en çok armağan ettiği kitap.

Bankalar pH bakıyor
Önce su konusu. Sağlığa artan ilgiyle birlikte şirketlerde tüketilen yemek kadar içilen suyun kalitesi de giderek önem kazanmaya başladı. Öyle ki yöneticiler artık binalarda pH değeri yüksek suları tercih ediyor. İki önemli banka bununla ilgili teklif bile aldı. Yakında bu bankaların çalışanları pH değeri yüksek su içecek. Nedenini ise şöyle açıklıyorlar: pH, suyun asit ve baz durumunu belirleyen önemli bir gösterge. İzin verilen pH değeri ise 5.5 ile 8.5 arasında.
Su kalitesi için bu değer büyük önem taşıyor. Bunun sebebi ise insan vücudunun sürekli olarak pH dengesini sağlamaya çalışıyor olması. Çünkü vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir pH’a bağlı. İş dünyası da artık yeni dönemde bu bilinçle hareket etmeye başladı.Suların etiketleri okunuyor. Toplu alımlarda pH değeri önemli bir kriter olarak masaya yatırılıyor.

Bebelere check-up
Şu sıralar iş dünyasının gündeminde olan bir başka konu ise çocuk check-up’ı. Görüştüğüm bir işadamı, eşinin “arkadaşlarından duyduğu çocuk check up’ını kendi çocukları için de yaptırması ısrarıyla haberdar olduğunu” anlattı. Check-up, yani genel sağlık kontrolü hiçbir şikayet ve hastalık bulunmasa da herkesin yılda en az bir kez düzenli olarak yaptırması gereken bir tarama sistemi. Özellikle 35 yaşından sonra her yıl öneriliyor.
İşadamları artık kendilerinin yanı sıra çocuklarına da check-up yaptırmaya başladı. Son dönemde artan bu ilgiden dolayı artık sağlık kurumları da 14 yaş altı çocuk check-up paketleri hazırladılar. Bebeklikten itibaren çocuklar sadece doktor kontrolü ile yetinilmeyip düzenli olarak bu check up’lardan da geçiriliyor.

Soylu açıkladı! 'Kanları yerde kalmadı'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 Mayıs'ta etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin, turuncu listede aranan ve Hakkari'de 3 sivil vatandaşı şehit eden "Bahoz" kod adlı Ferhat Taşdemir olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler