Geri Dön

Rakipleri ‘Google’ korkusu birleştiriyor

Yeni ekonomi devi Google’ın yükseliş grafiğinin gölgesinde kalan Yahoo’nun Carol Bartz’ı (CEO) geceyarısı operasyonuyla başkandan gelen bir telefonla görevden almasının ardından şirketin bu dönemde yeni bir yapılanmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Rakipleri ‘Google’ korkusu birleştiriyor

Endüstrinin etkili kaynakları bir yandan Yahoo’nun satışının gündemde olduğunu belirtirken diğer taraftan da Google’ın alt ettiği bir diğer rakip American Online (AOL) ile flörtten bahsediyor. AOL CEO’su Tim Armstrong’un bu amaçla Yahoo ile görüşmeeri balşattığı öne sürülüyor.

44.6 milyar dolar uçtu!
Bloomberg haber ajansı iki şirketin birleşmesi ve Tim Armstrong’un yeni şirketin başına geçme ihtimalinin yakın olduğu yönünde bir habere imza attı. AOL daha geçen yıl iki şirketin birleşmesi için teklif götürmüştü. Yahoo’ya bundan 3 yıl öncesinde de yazılım devi Microsoft 44.6 milyar dolarlık teklif yapmış, ancak bu teklifi Yahoo yönetimi düşük bulduğu gerekçesiyle kabul etmemişti. Yahoo’nun şimdiki piyasa değeri 18 milyar dolara, AOL’in ise 1.6 milyar dolara işaret ediyor. Pazarın lideri Google ise 133 milyar dolarlık piyasa değeriyle rekabette açık ara önde koşuyor.


İŞTE 2012’NİN YILDIZ ADAYLARINDAN İLK KARELER

Rakipleri ‘Google’ korkusu birleştiriyor


En geniş ekranlı ‘cep’

Akıllı cep pazarında iPhone’un ardından en hızlı yükselen seriye imza atan Samsung Galaxy Note, kalemli kullanım özelliğiyle “S Pen” olarak da adlandırılıyor. Cihazın arayüzü ve menüsü kalem yoluyla takvim, not gibi bazı uygulamaların hızlı kullanımına aracılık ediyor. 5.3 inch boyutundaki ekranıyla en geniş ekranlı akıllı cep telefonu olan ürün, geniş ekranda PowerPoint prezentasyon, web’te sörf ve e-kitap okumak için kullanılabiliyor.

Rakipleri ‘Google’ korkusu birleştiriyor


Bu fare tek tık’la tarıyor
LG firmasının yeni mouse modeli geleneksel kullanım amacının yanı sıra içinde yeni bir teknolojiyle birlikte geliyor. Adeta içerisinde tarayıcı saklayan bu mouse, devlerin rekabet ettiği tarayıcı pazarında yeni bir dönemi başlatacak gibi duruyor. SmartScan (Akıllı tarama) fonksiyonu bulunan ürün ekrandaki bölgeyi anında tarıyor ardından tek tık’la istenilen formatta bilgisayarda bir dosyaya atıyor.

Rakipleri ‘Google’ korkusu birleştiriyor


İncelikte rakibi yok...

Sony’nin dijital fotoğraf makinesi serisi Cyber-Shot’ın TX55 adlı yeni ürünü 12.2 mililetre incelikle geliyor. Küçük boyutlu bir ürün olmasına karşılık 16.2 Megapiksel gibi oldukça yüksek çözünürlükte çekim kalitesine sahip olan dijital makine, HD kalitesinde video çekilmesine de aracılık ediyor. Makinenin ekranı 3.3 inch boyutunda ve dokunmatik olarak kullanılıyor. Sony TX55’in bir diğer ilgi çekici özelliği ise üç boyutlu çekim teknolojisi.

Rakipleri ‘Google’ korkusu birleştiriyor


Güçlü bellek, hızlı açılış
Japon Toshiba’nın ince laptop dünyasında yarış için hazırladığı Portege Z830 modeli taşınabilir bilgisayarı 15.9 milimetrelik incelik, LED arka aydınlatmalı 13.3 inch boyutunda ekran ve 1.12 kilogramlık ağırlığa sahip. Güçlü hard diskin yanı sıra birkaç saniyede açılan performansıyla dikkat çeken ürün 6 GB kapasiteye kadar bellek ve USB 3.0 yuvasıyla birlikte geliyor. Yeni model ürünün bataryası 8 saat süreyle kesintisiz kullanılıyor.

Sadi Konuk Hastanesi çalışanlarından vatandaşlara çağrıBakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünde görev yapan sağlık çalışanları, yeni tip korona virüse karşı vatandaşlara seslendi. Salgın nedeniyle yoğun mesai harcayan çalışanlar, hastalık riskinden korunmak için 14 kuralı sıralayarak, vatandaşlardan uymalarını istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber