Geri Dön

Rifat Hisarcıklıoğlu oybirliğiyle Başkan

TOBB’un dördüncü kez başkanlığına seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu, 14 kişilik yönetim kurulunda bir önceki listeye göre 9 isimde değişikliğe gitti. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan kutlama geldi

Rifat Hisarcıklıoğlu  oybirliğiyle Başkan

Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığı’na yeniden seçildi. Delegelerin tamamının oyunu aldığı açıklanan Hisarcıklıoğlu, önündeki 4 yılı tamamlayınca TOBB Başkanlığı’ndaki rekorunu 16 yıl ile geliştirmiş olacak.
1.734 delegenin imzasıyla aday gösterilen Hisarcıklıoğlu, tek aday olarak girdiği seçimlerde geçerli oyların tamamını aldı.

İbrahim Çağlar listede
Hisarcıklıoğlu’nun sandıktan çıkmasının ardından, TOBB Yönetim Kurulu üyeleri de belirlendi.
Başkanlık seçimlerinin ardından yönetim kurulu seçimlerinde tek liste yer aldı. Yeni TOBB Yönetim Kurulu’nda 9 isim değişti.
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, tahmin edildiği gibi yeni Yönetim Kurulu’nda dikkati çekti. Gaziantep ve Kayseri temsilcileri beklenmesine rağmen listede yer almadı. Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç sürpriz bir şekilde listede yer alırken, Doğu ve Güneydoğu’yu sadece Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal temsil etti. Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Başkanı Hasan Erdoğan’ın birkaç yıl önce rüşvetle yargılandığı davada tutuklandıktan sonra beraat eden İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz da yönetimde yer aldı.
Yönetim Kurulu’nda yine kadın yönetici yer almadı. Geleneksel olarak hediye almayı bekleyen TOBB delegeleri, hediyeleri salonda göremedi.
Delegelere daha önce de cep telefonu ve tablet bilgisayar dağıtılmıştı. Ancak hediyeler yüzünden genel kurullarda sıra oluşması sıkıntı yaratıyordu.

En adil sonuca gayret...
Hisarcıklıoğlu, adaylığa gösterilmesine teşekkür konuşmasında, “Sizin başkanınız olmaktan ve hep birlikte omuz omuza çalışmaktan büyük bir onur ve grur duydum. Sizlerin bu denli takdirini, bu büyük sevgisini kazanabildiysem ne mutlu bana. Bu herkese nasip olmaz.
Eminim ki bütün arkadaşlarım bu kurullarda görev alacak ehliyete sahiptir. Her biri bu görevleri en iyi şekilde yürütür ama ne yazık ki görev sayısı belli. Bu nedenle organlarımızda yer alacak arkadaşlarımızla ilgili teamül yoklamaları yaptık, istişare anlayışını burada da uyguladık. En adil sonuca ulaşmaya gayret ettik” dedi.

İşte yeni yönetim

n İbrahim Çağlar (İstanbul Ticaret Odası), n Harun Karacan (Eskişehir Ticaret Odası), n Necdet Özer (Denizli Ticaret Odası),
n Ender Yorgancılar (Ege Bölgesi Sanayi Odası),
n Memiş Kütükçü (Konya Sanayi Odası), n Çetin Osman Budak (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası), n İbrahim Burkay (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası),
n Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası), n Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası), n Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası), n Çamur Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası), n Şahin Bilgiç (Adana Ticaret Borsası, n Ebubekir Bal (Diyarbakır Ticaret Borsası), n Halim Mete (İstanbul Deniz Ticaret Odası).”

Son Dakika: Ankara Elmadağ'da fabrikada korkutan patlamaGelen son dakika haberine göre; Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir mobilya fabrikasında patlama meydana geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber