Geri Dön

Sahiller Koç’a emanet

Koç Topluluğu’nun savunma grubu şirketi RMK Marine’nin Sahil Güvenlik Komutanlığı için inşa ettiği 4 sahil güvenlik arama kurtarma gemisinden ‘TCSG Güven’ düzenlenen törenle teslim edildi.

Sahiller Koç’a emanetTörene İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Adnan Özbal ve Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar katıldı.
Törende teslimle ilgili olarak açıklamada bulunan Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen, yaz öncesi teslimatı yapılmış olan Dost ve Umut’un şu anda görev yaptığını belirtirken, “Teslim olan gemilerin birinin Akdeniz’de, diğerinin de Karadeniz’de başayla görvlerini yerine getiriyor olması bizim için gurur kaynağıdır” dedi. Bu proje içinde gerek Dost ve Umut’un denize inmesi gerekse teslimatlarında özellikle askeri inşalarda nasıl güçlü bir tersane yaratmakta olduklarını gurur ile anlattıklarına dikkat çeken Kudret Önen, “Bunu hem bu projenin hem de ileriye dönük daha büyük ve daha önemli projelerin başarısı için yapıyorduk” diye konuştu.

‘Bizim gemimiz’
Törende konuşan İçişleri Bakanı Muammer Güler, TCSG GÜVEN gemisinin teslim edilmesinden gurur duyduklarını belirterek, “Daha önce vali olarak birçok yabancı geminin indirme ve teslim törenlerinde bulundum ancak bu ‘bizim gemimiz’. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın görev alanına giren her konuda ve hizmet ettiği her alanda bize güven verecek” dedi.

Kahramanmaraş'ta evlat vahşeti! Annesini öldürdüKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 56 yaşındaki bir kadın, oğlu ile aralarında çıkan tartışma sonucunda bıçaklanarak öldürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber