Geri Dön

Siber sigorta talebi patladı

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketi Chubb, Türkiye’de yeni markasının lansmanını gerçekleştirdi.

Siber sigorta talebi patladı

Sigorta devi ACE 2015 yılında sigorta sektörü tarihindeki en büyük anlaşmaya imza attı ve Chubb’ı 29.5 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketini oluşturdu. Türkiye’deki satın alma süreci ise Haziran 2017’de tamamlandı. Mevzuat gereği şirket bu tarihe kadar eski adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

Düzenlenen basın toplantısında tüm bu süreçler hakkında bilgi veren Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday, “Türkiye’de yeni ismimizi lanse etmekten mutluluk duyuyoruz. Uluslararası sigorta ağımız, yaygın dağıtım kanallarımız ve geniş ürün yelpazemiz, kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet verebilme kabiliyetimizle sabit kıymet ve sorumluluk sigortalarının küresel lideriyiz” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Emre Buğday, Türkiye’de siber saldırılara karşı kurumsal sigorta taleplerinde artış olduğunu söyledi.

Bu alanda 40 kuruluşa hizmet verdiklerini söyleyen Buğday, “Siber saldırılarda maalesef Türkiye dünyada üçüncü, Avrupa’da birinci sırada yer alıyor” dedi.

Hızlı çözüm önemli

Dünya çapında hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlarda karlı büyüme fırsatlarını değerlendirdiklerini söyleyen Buğday, “Chubb’ı farklı kılan, odağımız olan risk değerlendirme konusunda uzman olmamızın yanı sıra endüstriyel ve özellikli risklerde yüksek kapasite ile sigorta teminatı vererek, müşterilerimize hasar yönetimi ve hasar ödemesi konusunda hızlı çözümler sunmamız ve sürekli olarak geliştirdiğimiz alt yapımız” diye konuştu.

Polis ekibine silahlı saldırı! Operasyon başladıKahramanmaraş'ta bir oteldeki ihbara giden polis ekibine silahla ateş edildi. Operasyon başlatılan bölgede iki polisin yaralandığı bildirildi. Yaralı polislerden Barış Göl, hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber