Geri Dön

Şifrelere dijital güvenlikle koruma

Turkcell’in müşterilerine interneti daha güvenli şekilde kullanabilmeleri için sunduğu Dijital Güvenlik Servisi’nin artık e-posta, sosyal medya hesabı, web siteleri, uygulama ve servislerde kullanılan şifrelere yönelik sızıntı taraması da yaptığı duyuruldu. Turkcell’den yapılan açıklamada, “Servis, kullanıcıları geçmişteki şifre sızıntıları konusunda bilgilendirirken, yeni şifre ele geçirme girişimlerinde de SMS ve e-posta ile uyarıyor” denildi.

Şifrelere dijital  güvenlikle koruma

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “Kovid-19 sürecinde evlerinde kalan müşterilerimizin online geçirdikleri sürelerde büyük artış yaşandı. Bu artış, siber güvenlik konusundaki risklerin de aynı oranda büyümesine neden oluyor. Dijital Güvenlik Servisi’mizle bu riskleri minimuma indiriyoruz” diye konuştu.

Aylık 2.49 TL

Açıklamada verilen bilgiye göre, Turkcell aboneleri GUVENLIK yazıp 2200’a SMS atarak aylık 2.49 TL karşılığında bu servisten faydalanabiliyor.

 

Uzmanından zehirli deniz kestanesi uyarısıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Kızıldeniz'de görülen uzun dikenli zehirli deniz kestanesinin, Süveyş Kanalı aracılığıyla Akdeniz ve Ege kıyılarına ulaştığını ve yayılımını hızlandırdığını bildirdi. Gökoğlu, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili varyant altında yayılan kestaneleri görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber