Geri Dön
EkonomiSisal, İstanbul’u yazılım üssü seçti

Sisal, İstanbul’u yazılım üssü seçti

Demirören Holding ile Türkiye’de şans oyunları alanına yatırım yapan İtalyan Sisal, edindiği tecrübe ışığında yeni yatırım kararı aldı. Sisal, İstanbul’a, 60 Türk mühendisin çalışacağı bir yazılım merkezi kuracak.

Sisal, İstanbul’u yazılım üssü seçti

EKONOMİ SERVİSİ - Türkiye’ye şans oyunları alanına yaptığı yatırımla giren İtalyan Sisal, geçen sürede pazarın gelişimini, potansiyelini ve iş gücünün yeteneklerini keşfederek yatırımlarını çeşitlendirmeye karar verdi. Demirören Holding ile ortak kurulan Sisal Şans’ın başarısının, yeni yatırım kararında etkili olduğunu belirten Sisal S.p.A Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Marco Caccavale, İstanbul’a bir yazılım merkezi kuracaklarını açıkladı. Caccavale, “Türkiye’ye güveniyoruz. Sisal olarak Türkiye operasyonumuzu büyütmeye ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Ocak 2022’de faaliyete başlayacak olan yazılım merkezini Sisal CIO’su Mario Martinelli yönetecek. Merkezde 60 Türk yazılım mühendisinden oluşan bir ekip çalışacak. Caccavale, “İstanbul’daki yazılım merkezimiz, Türkiye’deki gençlerin teknoloji alanındaki bilgi birikimini kullanarak, kültürel anlamda yakınlık, dil ve içerik arasında sinerji sağlayarak, ağırlıklı Türkiye’deki operasyonumuzun büyümesini destekleyecek” bilgisini verdi.

Deneyim aktarıyor

Sisal’in, İtalya’da 1946’dan bu yana şans oyunları alanında faaliyet gösteren “Dünya Piyango Birliği” (World Lottery Association) sertifikasına sahip deneyimli bir kuruluş olduğunu hatırlatan Marco Caccavale şunları söyledi: “2019 yılından bu yana faaliyet alanımızı genişletiyor ve İtalya’da edindiğimiz deneyimi farklı ülkelere de aktarıyoruz. Türkiye operasyonumuzu 2020 yılında hayata geçirdik. Sisal Şans, Demirören Holding ve İtalyan Sisal S.p.A tarafından kuruldu ve Ağustos 2020’den bu yana karşılığı nakit olan piyango operasyonunu yönetmeye başladı.”

Bayi sayısı artacak

Marco Caccavale, Türkiye’de şu ana kadar edindikleri yatırım deneyimini şu sözlerle dile getirdi:

“Faaliyetlerimize pandeminin etkilerinin özellikle perakende sektöründe en çok hissedildiği dönemlerde başlamamıza rağmen, iyi bir büyüme trendi yakaladık ve hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye devam ediyoruz. Aylık bazda basit bir karşılaştırma yapacak olursak Ekim 2021’i Ekim 2019’a göre yaklaşık 5 kat daha büyüttük, daha iyi bir artışı ise kasım ayında bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde de satış kanallarımızı, bayi sayımızı çoğaltarak ve yeni oyunlarla zenginleştirdiğimiz ürün portföyümüzü geliştirmeye devam ederek bu büyümeyi sürdüreceğimizi öngörüyoruz.”

Marco Caccavale, Sisal’in Türkiye’ye ilişkin gelecek projeksiyonlarını da şöyle anlattı:

İnançla, aynı hızla

“Türkiye artmakta olan ekonomik hacmi ve nüfus yoğunluğu açısından bizim için stratejik öneme sahip, büyüme potansiyeli gördüğümüz bir pazar. Kısa dönemli dalgalanmalardan etkilenmeden, son bir yılda katettiğimiz mesafeye ve elde ettiğimiz başarıya bakarak, aynı hız ve inançla yatırıma devam edeceğimizi söyleyebilirim.”

Sisal, İstanbul’u yazılım üssü seçti

Marco Caccavale

Dijital inovasyonla büyüme güçleniyor

Sisal, dijital yetkinliğini ve kapasitesini güçlendirmek amacıyla İstanbul’daki yazılım merkezini kurmaya karar verdi. Bu merkez, İtalya’daki yazılım merkezleri ile bağlantılı bir şekilde, yazılım mimarisi ve siber güvenlik alanında en iyi uygulamaları baz alarak çalışacak.

İnovasyon ve dijitalleşmenin Sisal’in büyümesinin temel yapı taşlarını oluşturduğunu vurgulayan Marco Caccavale, “Türkiye piyango pazarı da perakende satış ve dijital kanallar üzerinden farklı ve eğlenceli ürünler sunmak için dijital inovasyonun ne kadar önemli olduğuna çok iyi bir örnek” dedi.

Caccavale, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’daki yazılım merkezimiz, Türkiye’deki gençlerin teknoloji alanındaki bilgi birikimini kullanarak, kültürel anlamda yakınlık, dil ve içerik arasında sinerji sağlayarak, ağırlıklı Türkiye’deki operasyonumuzun büyümesini destekleyecek. Sisal olarak Türkiye operasyonumuzu büyütmeye ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Her zaman altını çizdiğimiz gibi Türkiye’ye güveniyoruz.”

Gaziantep’te ikinci dalga alarmı! 54 yıl sonra en yoğun kar...
Türkiye günlerce bu olayı konuştu! Cezası belli oldu
S-400'ler yola çıktı! Rusya tamamen gözünü kararttı
Ülkenin konuştuğu Türk! Sarah ile Musa'dan sonra Anna-Marie ile Mürsel...
Sapık doktorun başka görüntüler de ortaya çıktı! Sedyedeki hastaların çıplak fotoğrafları...
Ahmet Tatlıses'in sağlık durumu! 'Tümör alındı, biyopsiye gönderildi'
Son anketten çıkan çarpıcı sonuç! Daha uygun konjonktür bulunamaz ama...
Bulgar turistler gelmekten vazgeçti! ‘Bu parayı veremeyeceklerini söylediler’
Fatih Terim için olay iddia! Galatasaray'dan ayrılır ayrılmaz yeni adresi...
Kripto paralarda büyük kayıp! İşte sebebi...
Ünlü isim trans birey oldu! 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemiş
Kahve keyfi öğretmenin sonu oldu! Karne vermek için erkenden uyandı
Striptiz odası ortaya çıktı! Putin'in 'nargile' keyfi
Okan Yalabık-Ezgi Ayvalı'nın dört yıllık aşkı belgelendi!
Acun Ilıcalı'dan bomba transfer! Fenerbahçe'nin yıldızı teklifi kabul etti

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler