Geri Dön

Son Dakika: Yapılandırma başvuru süresi uzatıldı! Borç yapılandırma için son gün ne zaman?

Borç yapılandırma başvuru süresi ile ilgili son dakika açıklaması. Devlete olan borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik yapılan düzenleme 31 Aralık'ta sona erecekti. Yapılan açıklamaya göre borç yapılandırma başvurusu için süre uzatıldı. Peki, borç yapılandırma için son gün ne zaman?

Son Dakika: Yapılandırma başvuru süresi uzatıldı! Borç yapılandırma için son gün ne zaman?

Yapılandırma nedir, hangi durumlarda yapılır? 31 Aralık 2020'de sona erecek olan borç yapılandırma için süre uzatıldı. Başvuruda bulunmaki isteyen vatandaşlar vergi daireleri aracılığıyla borçlarını en uygun şekilde ödeme imkanına sahip oluyor. Peki, borç yapılandırma son gün ne zaman? İşte yapılandırma ile ilgili merak edilenler...

BORÇ YAPILANDIRMA SON GÜN NE ZAMAN?

Yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020'den, 31 Ocak 2021'e uzatıldı. Yeniden yapılandırma sonrası 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ilk taksit ödemeleri ise 1 Nisan 2021'e ertelendi.

YAPILANDIRMA NEDİR?

SGK borcunuzu ödeyememiş olabilirsiniz ya da Motorlu Taşıtlar Vergisi gibi bazı vergilerinizi ödemekte zorlanmışsınızdır. Buna benzer birçok durumda ödemeler zamanında yapılamadığından borçluluk hali artarak devam eder. Bu gibi durumlar sonucu yapılan kanunla zaman zaman borç yapılandırması yapılarak ödeme kolaylıkları sağlanır. Borçlu olduğunuz miktar için istenen belgeler ile birlikte yetkili mercilere başvurarak borcunuzu bütçenize uygun olacak şekilde yapılandırarak ödeyebilirsiniz.

 

Bir köyü ayağa kaldıran taciz iddiasıIsparta'da, bir işletmecinin çalışanına tacizde bulunduğu iddiası üzerine toplanan köylüler, işletmenin bulunduğu alanda bir araya geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber