Geri Dön

Sosyal oyun kralı oldu Arda’yı da HİS’lendirecek

Türkiye girişimci Hakan Baş’ı milli futbolcu Arda Turan’ın da ortak olduğu e-ticaret sitesi lidyana.com’u kurunca tanıdı.

Sosyal oyun kralı oldu Arda’yı da HİS’lendirecek

6 ay önce kurulan takı ve aksesuar sitesi günde 45 bin ziyaretçi çekmeye başlayınca yabancı yatırımcıların da ilgisini topladı.
Haziranda Rus yatırımcı Ru-net, site belli başarıları elde ederse, hisselerini yüzde 20’ye çıkarmak üzere 6 milyon TL yatırım yaptı. Böylece 6 ay önce 100 bin lira sermayeyle kurulan sitenin değeri 30 milyon liraya fırladı.
Hakan Baş’ın en büyük girişimi ise kurucuları arasında olduğu sosyal oyun şirketi Peak Games. İnternet üzerinden oyun oynatan bu şirket günlük 10 milyona yakın kullanıcısıyla dünyanın en büyük 3. sosyal oyun şirketi.
Sosyal oyun şirketlerinin en büyüğü günlük 56 milyon kullanıcıyla Zynga, ikinci ise günlük 12 milyon kullanıcıyla King.com.
Ortadoğu pazarına odaklanan Peak Games’in en popüler oyunu da Okey.

İyi projelere yatırım...
Hakan Baş, şimdi ise internet işlerini daha da büyütmek için yeni bir girişime imza attı ve bu ay ‘HİS Teknoloji Yatırımları’ adlı bir şirket kurdu. Baş’ın yeni işindeki ortakları, lidyana.com’da da birlikte olduğu Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Ulusoy ve Öztanık Grubu’ndan İsmet Öztanık. 300 bin lira sermayeli şirketin ismi 3 ortağın baş harflerinden geliyor. Hakan Baş, yeni işiyle ilgili şunları anlatıyor:
“Henüz 28 yaşındayım. Ancak her girişimde büyük başarı kazanmak beni çok cesaretlendirdi. 1 milyon dolarla kurduğumuz Peak Games’in değeri şimdi 100 milyon dolara koşuyor.
Başarımızı gören herkes bize bir internet projesi getiriyor. Kurduğumuz HİS’le artık gelecek vaat eden şirketlere yatırım yapacağız. Arda Turan lidyana.com’da ortağımız ve çok yakınımız. Yakında kendisini de bu yeni işimize ortak etmek için görüşeceğiz. Arda’yla internet yatırımlarımızı daha çabuk geliştirebileceğimizi düşünüyoruz.”

Bursa’da şafak operasyonu! Mahalle ablukaya alındıBursa'da 600 polisle şafak saati dev uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. Drone destekli yapılan operasyonda şehir adeta abluka altına alınırken, kapıların koçbaşlarıyla kırıldı. Operasyona Özel Harekat, Narkotim, Çevik Kuvvet, Yunus, Asayiş ekiplerinden oluşan 600 polis görev alırken, çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber