Geri Dön
EkonomiSürdürülebilirliğe ikinci güven imzası

Sürdürülebilirliğe ikinci güven imzası

Yapı Kredi, yılın ikinci yarısında 19 ülkeden 38 bankanın katılımı ile 360.5 milyon dolar ve 396.5 milyon euro tutarında sendikasyon kredisi sağladı. Kredinin vadesi 367 gün, maliyeti ise sırasıyla libor + yüzde 2.15 ve euribor + yüzde 1.75 oldu. Yapı Kredi’nin, sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olma özelliği taşıyan 822 milyon dolarlık sendikasyon kredisi, dış ticaretin finansmanı için kullanılacak.

Sürdürülebilirliğe ikinci güven imzası

Yapı Kredi’nin bu işlemi, mayısta gerçekleştirilen ilk sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi için belirlenen performans kriterlerinin devamı niteliğini taşıyor. Sürdürülebilir ekonomik büyümenin ancak çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikle mümkün olduğunu belirten Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, “Sağladığımız bu sendikasyon kredisi, uluslararası arenada ülkemiz ve bankamıza duyulan güvenin de önemli bir göstergesi. Önümüzdeki dönemde de ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlarken, daha iyi bir gelecek için sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Köpek ile vaşak karşı karşıya! Şaşkına çeviren görüntüVan'ın Gevaş ilçesinde Van Gölü sahilinde nesli tükenme tehlikesindeki vaşak görüntülendi. Hayvanı cep telefonuyla kayıt altına alan çoban Musa Başak, bölgede ilk defa vaşak gördüğünü söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler