Geri Dön
Ekonomi‘Sürdürülebilirlik’ B20’nin potitikası

‘Sürdürülebilirlik’ B20’nin potitikası

G20 ülkelerinin önde gelen iş dünyası kuruşlarını ve sanayi örgütlerini bir araya getiren B20 ile TÜSİAD’ın ortaklığında düzenlenen ‘B20 - Türkiye Diyaloğu’ isimli webinarda, 2021 İtalya Dönem Başkanlığı koordinasyonunda üzerinde uzlaşılan politika önerileri Türk iş dünyası temsilcileriyle paylaşıldı.

‘Sürdürülebilirlik’ B20’nin potitikası

B20 Ticaret ve Yatırım Görev Gücü Eş Başkanı ve Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, “Sürdürülebilirlik odaklı çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim raporlamalarında standartlaşma önceliğinin B20’nin politika önerilerine girmesini sağladık” dedi.

Çakıroğlu, iş dünyasının küresel oyun alanının dijital ve yeşil dönüşüm dinamikleriyle yeniden şekillendiğini belirterek, “Yeşil ve dijital dönüşüm hiçbir ülkeyi göz ardı etmeyen, sürdürülebilir ve adil bir küreselleşmeye kesinlikle yardımcı olabilir. Bu çok önemli dinamiklere ilişkin ticaret ve yatırım kurallarında küresel ölçekte daha iyi bir koordinasyon şart. Bu doğrultuda, B20 olarak G20 bünyesinde başarıyla çalışan Finansal İstikrar Kurulu benzeri bir Veri ve Teknoloji Kurulu oluşturulmasını talep ettik” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bugün gözaltına alındı! 'Sahte doçent' suçlamasına yanıtAksaray Üniversitesi öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin, doçentlik belgesi sahte olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Laçin'in suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler