Geri Dön
EkonomiTarım ve hayvancılıkta 433 adet hasar ihbarı

Tarım ve hayvancılıkta 433 adet hasar ihbarı

TARSİM’den yapılan açıklamada, yangınlar sebebiyle sigortalı üretici ve yetiştiricilerden toplam 433 adet hasar ihbarı alındığı ve söz konusu ihbarların ağırlıklı olarak hayvan hayat sigortaları olmak üzere, bitkisel üretim ve sera sigortaları branşlarına ait olduğu bildirildi.

Tarım ve hayvancılıkta 433 adet hasar ihbarı

EKONOMİ SERVİSİ - Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş., (TARSİM), Tarım ve Orman Bakanlığı ile koordineli çalışıldığını, durumun sahada yakından takip edildiğini bildirdi. Açıklamada şöyle denildi:

“Adana, Osmaniye, Antalya, Mersin, Muğla, Balıkesir, İzmir ve Karaman’daki tarımsal faaliyetlerle iştigal eden sigortalı üretici ve yetiştiricilerimizden şu ana kadar toplam 433 adet hasar ihbarı alınmıştır. Bu ihbarların 319 adedi hayvan hayat sigortaları, 70 adedi sera sigortası ve 44 adedi ise bitkisel ürün sigortası branşlarına aittir. İhbarlı dosyalar için toplam sigortalı varlık bedeli ise 85 milyon liradır. 32 eksper ile çalışmalar devam ediyor.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
SOLOTÜRK, Malta Uluslararası Hava Şovu'nda gösteri sunduTürk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, 26. Uluslararası Malta Hava Şovu'nda gösteri uçuşu yaptı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler