Geri Dön
EkonomiTEKEL işçilerine destek yürüyüşü

TEKEL işçilerine destek yürüyüşü

Türk-İş, DİSK, KESK ve Kamu Sen ile sivil toplum örgütleri eylemdeki TEKEL işçilerine destek vermek için Ankara’da yürüyüş düzenliyor.

Ankara Valiliği’nin eylemi "yasa dışı" ilan etmesine karşın, sendikalar ve sivil toplum örgütleri ile çeşitli gruplar "TEKEL işçileri için dayanışma günü" adıyla başlatılan eylem için Kurtuluş’ta bir araya geldi. Hükümeti eleştiren pankartların yeraldığı ve sloganların atıldığı eyleme katılımın yoğun olduğu görüldü. Kızılay ile Kurtuluş arasındaki üç kilometrelik alanı katılımcılar doldurdu. Eyleme katılımlar ise devam ediyor.

Ankara Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada, eylemi yasa dışı olarak ilan etmişti. Buna karşın gerçekleşen eylem nedeniyle Ankara polisi yoğun güvenlik önlemi aldı. Ankara Polisi’nin eylemcileri uzaktan izlemesi ve müdahale etmemesi dikkati çekti.

Eyleme katılanlar Kurtuluş’tan, TEKEL işçilerinin eylem yaptığı Sakarya Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Eyleme oyuncular Tarık Akan, Rutkay Aziz de destek verdi. (

Tescilli Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyorGaziantep'te yaklaşık 150 yıldır geleneksel yöntemlerle imal edilen, coğrafi işaret tescilli Nizip sabununa, organik olması sebebiyle yurt içinden ve dışından yoğun talep geliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler