Geri Dön

TEKEL işçilerine destek yürüyüşü

Türk-İş, DİSK, KESK ve Kamu Sen ile sivil toplum örgütleri eylemdeki TEKEL işçilerine destek vermek için Ankara’da yürüyüş düzenliyor.

Ankara Valiliği’nin eylemi "yasa dışı" ilan etmesine karşın, sendikalar ve sivil toplum örgütleri ile çeşitli gruplar "TEKEL işçileri için dayanışma günü" adıyla başlatılan eylem için Kurtuluş’ta bir araya geldi. Hükümeti eleştiren pankartların yeraldığı ve sloganların atıldığı eyleme katılımın yoğun olduğu görüldü. Kızılay ile Kurtuluş arasındaki üç kilometrelik alanı katılımcılar doldurdu. Eyleme katılımlar ise devam ediyor.

Ankara Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada, eylemi yasa dışı olarak ilan etmişti. Buna karşın gerçekleşen eylem nedeniyle Ankara polisi yoğun güvenlik önlemi aldı. Ankara Polisi’nin eylemcileri uzaktan izlemesi ve müdahale etmemesi dikkati çekti.

Eyleme katılanlar Kurtuluş’tan, TEKEL işçilerinin eylem yaptığı Sakarya Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Eyleme oyuncular Tarık Akan, Rutkay Aziz de destek verdi. (

Maske takmayanların ‘tam marketten alıyordum’ bahanesi cezayı önleyemediAntalya’da polisin gerçekleştirdiği denetimlerde maske takmayıp ceza yememek için ekiplere dil döken vatandaşların bahanesi, ‘Yere düştü, kirlenmişti. Tam marketten alıyordum, polise yakalandım’ oldu. Ekipler, söylenen gerekçeyi kabul etmeyip kurala uymayanlara 900 TL para cezası kesti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber