Geri Dön
EkonomiTeknosa’dan 2019’da 4.1 milyar lira ciro

Teknosa’dan 2019’da 4.1 milyar lira ciro

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı.

Teknosa’dan 2019’da 4.1 milyar lira ciro

Teknoloji perakende firması, 2019 yılının ikinci yarısında Yeni Neslin Teknosası adıyla başlattığı ‘Dönüşüm Programının meyvelerini topladığını duyurdu. Teknosa, geçen yıl cirosunu yüzde 19 artırarak 4.1 milyar TL’yi geçti. Online mağazalarının cirosunun geçen yılın toplamında 2018’e göre yüzde 40 arttığına dikkat çeken Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Online mağazamızda son çeyrekte ciro artışı yüzde 90’ı geçti. Toplam ciromuz içinde online mağazamızın payı yüzde 7’ye ulaştı” dedi.

20’nci yılında

2020 yılının Teknosa’nın 20’nci yılı olduğunu hatırlatan Bülent Gürcan şöyle konuştu:

“20’nci yılımıza güçlü hedeflerle giriyoruz. 20 yıldır oluşturduğumuz sayısız başarı hikayesine bu sene çok güçlü bir başarı hikayesi ekleyeceğiz. Dönüşüm Programı ve dijitalleşmenin etkileriyle bu yıl yine pazarın üzerinde performans göstermeyi, ciromuzu yüzde 15-30 arasında artırmayı ve yıl toplamında net kara geçmeyi hedefliyoruz.”

 

İstanbul'da bir kadın boğazından bıçaklanarak öldürüldüİstanbul Esenler'de akşam saatlerinde bir kadın, Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan yeşillik alanda boğazından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan kadın yere yığılırken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise olay yerinden kaçtı. Kendi imkanlarınla cadde kenarına kadar gelerek yardım isteyen kadın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler