Geri Dön
EkonomiTESK Genel Başkanı Palandöken: Herkes elini taşın altına koymalı

TESK Genel Başkanı Palandöken: Herkes elini taşın altına koymalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "Kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi ve piyasada çarkların dönebilmesi için herkes elini taşın altına koymalı." ifadesini kullandı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: Herkes elini taşın altına koymalı

Palandöken, yazılı açıklamasında, Kovid-19 salgınına ilişkin kurallara uyma noktasında vatandaşa ve esnafa uyarılarda bulundu.

Salgın nedeniyle bir yılı aşkın süredir zor zamanlar geçiren esnaf ve sanatkarların ayakta kalabilmesi ve kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi için kurallara her zamankinden daha çok uyulması gerektiğine işaret eden Palandöken, son günlerde ülke genelinde vaka sayılarının hızlı bir şekilde artmasının esnafı ve vatandaşları tedirgin ettiğini belirtti.

Palandöken, HES kodu ile müşteri alan, maske-mesafe ve hijyen kurallarına uyan esnafın yeni bir kapanma ile karşı karşıya kalmamak için vatandaşlardan daha fazla duyarlılık beklediğinin altını çizerek, "Kontrollü normalleşmenin sürdürülebilmesi ve piyasada çarkların dönebilmesi için herkes elini taşın altına koymalı. Virüsün etkilerini minimum seviyeye indirmek için ve kapanışların önüne geçmek için her zamankinden daha dikkatli davranmak zorundayız." değerlendirmesinde bulundu.

Kira, elektrik, su, sosyal güvenlik primleri, vergiler ve kredi borçları biriken esnafın yeni bir kapanışı kaldıramayacağını aktaran Palandöken, tüm kesimlerin olayın ciddiyetini daha iyi idrak ederek hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler