Geri Dön
EkonomiTHY ABD’ye uçuşta frekans artırıyor

THY ABD’ye uçuşta frekans artırıyor

Türk Hava Yolları (THY), ABD’nin 5 önemli şehrine düzenlenen seferlerde frekans artışına gidiyor. THY’nin sosyal medya hesabından yapılan videolu tanıtım açıklamasında, Türk Hava Yolları’nın Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve San Francisco  seferlerinde frekans artıracağı belirtildi.

THY ABD’ye uçuşta frekans artırıyor

“Şimdi Amerika Birleşik Devletleri’ni keşfetme zamanı” başlığıyla verilen tanıtım videosunda, “Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve San Francisco  için kemerlerinizi bağlayın! ABD’nin 5 önemli şehrine İstanbul’dan direkt uçuş frekanslarımız haziran itibarıyla artıyor” denildi.

Açıklamaya göre 3 Haziran’dan itibaren Chicago uçuşları 10 frekansa, Los Angeles uçuşları ise haftada 11 frekansa yükseltildi. İstanbul - Boston arasında gerçekleştirilen seferler de 14 Haziran’dan itibaren haftada 7 frekans olarak icra edildi. Bugün tibarıyla İstanbul - Miami seferleri haftada 10 frekans, 17 Haziran itibarıyla İstanbul - San Francisco seferleri haftada 10 frekans düzenlenecek.

Yangın bölgesinde hava durumunu Prof. Dr. Şen, CNN TÜRK'te anlattıTürkiye, dört bir yanındaki yangınlarla mücadele ediyor. Manavgat'ta başlayan ve 3 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından peş peşe yangın haberleri geldi. Adana-Kozan, Osmaniye-Merkez, Mersin-Silifke, Mersin-Aydıncık, Kütahya-Emet, Antalya-Alanya, Aydın-Didim, Muğla-Bodrum ve Muğla- Marmaris'ten de alevler ardı ardına yükseldi. Bakan Pakdemirli Marmaris'te bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayına bağlanarak yangın bölgesinde ilerleyen günlerde havanın nasıl olacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler