Geri Dön

Trump yine tehdit etti! Anlaşma sağlanamazsa...

ABD Başkanı Donald Trump, ABD`nin Avrupa Birliği (AB) ile anlaşmaya varamaması halinde, AB`den ithal otomobillere %25 gümrük vergisi getirmekle tehdit etti. Trump ayrıca orta sınıf için vergi indiriminin önümüzdeki 90 gün içinde açıklanacağını söyledi. Trump "Orta sınıf için çok büyük bir vergi indirimi yapacağız. Bunu önümüzdeki 90 gün içinde açıklayacağız" dedi.

Trump yine tehdit etti! Anlaşma sağlanamazsa...

Trump Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda Fox Business'tan Maria Bartiromo ile yaptığı söyleşide, "Nihayetinde çok kolay olacak çünkü bir anlaşma yapamazsak, (AB'den ithal) otomobillere %25 gümrük vergisi getirmek zorunda kalacağız" dedi.

Trump ayrıca orta sınıf için vergi indiriminin önümüzdeki 90 gün içinde açıklanacağını söyledi. Trump "Orta sınıf için çok büyük bir vergi indirimi yapacağız. Bunu önümüzdeki 90 gün içinde açıklayacağız" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, CNBC ile yaptığı söyleşide ise ABD Merkez Bankası'na (Fed) ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Fed'in faizleri yükseltmesi büyük bir hata

Fed faiz artırmasaydı ekonomik büyüme yaklaşık %4 olacaktı

Fed faiz artırmasaydı Dow Jones endeksi 10,000 puan daha yukarıda olabilirdi

Karaman'da bir köy koronavirüs nedeniyle karantinaya alındıİstanbul'dan yolcu otobüsüyle Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve corona virüs testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman'ın Ayrıncı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber