Geri Dön

TT’nin fiber interneti 40 gigabit’e çıkıyor

Türk Telekom’un (TT) fiber internet altyapısı, yeni nesil fiber teknolojisiyle 40 Gigabit’e çıkıyor.

TT’nin fiber interneti 40 gigabit’e çıkıyor

Türk Telekom açıklamasına göre, şirket, Nokia’nın NGPON2 teknolojisi ile mevcut fiber altyapısının veri taşıma hızını, Türkiye’de ilk kez simetrik olarak 40 gigabit’e çıkarıyor.
Türk Telekom’un bağlantı başına saniyede 10 gigabit hizmet verebilmesini sağlayan teknoloji, mevcut altyapının yeni servislere bugünden hazır olmasını sağlıyor.

Altyapıya yatırım
Şirket, ayrıca Türkiye’de tek fiber üzerinden iki kullanıcıya aynı anda indirme ve yükleme yönünde ayrı ayrı 20 Gbps hıza en gelişmiş fiber teknolojisi olan NGPON2 ile ulaşan ilk operatör oldu.
Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, teknolojinin sadece fiber altyapıyı yaygınlaştırmaya değil, aynı zamanda mevcut altyapıyı yeni nesil teknolojiler için de hazır hale getirmeye hizmet edeceğini belirtti.

iPhone SE, TT mağazalarında
Apple’ın piyasadaki 4 inç ekrana sahip akıllı telefonu iPhone SE, Türk Telekom mağazalarında satışa sunuldu. iPhone SE, iPhone 6S’nin alüminyum gövdesini, 4 inç retina ekranla ve roze altın dahil dört etkileyici metalik renk seçeneğiyle biraraya getiriyor.
Yüksek performans için gelişmiş 64-bit A9 çip, daha uzun pil ömrü, 12 megapiksel iSight kamera, canlı fotoğraflar, 4K video kayıt ve Touch ID parmak izi güvenlik sistemi gibi üstün özelliklerle donatılan iPhone SE, daha küçük boyutlu bir telefon arayan kullanıcılara hitap ediyor.
Türk Telekom Bireysel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, “Türk Telekom müşterilerinin merakla beklediği iPhone SE’yi avantajlı koşullarda satışa sunuyoruz. Türk Telekom’un fiber gücüyle sunduğu GİGA 4.5G deneyimini 4 inç ekranda yaşamak isteyen müşterilerimizin, iPhone SE’yi beğeneceğine inanıyoruz” dedi.

1000 metrelik fabrika bacası 10 saniyede yıkıldıABD'de Widows Creek Fosil Fabrikası'nda yıkılması planlanan 1000 metrelik baca, kontrollü bir şekilde patlatılarak 10 saniyede yıkıldı. Kontrollü yıkım anları saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber