Geri Dön
EkonomiTurizm ve MICE sektörü İstanbul’da buluştu

Turizm ve MICE sektörü İstanbul’da buluştu

Türkiye’de MICE sektörünün gelişimine öncülük eden ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, 20 ülkeden gelen turizm profesyonelinin katılımıyla bugün kapılarını açtı. Bu yılki teması “Sürdürülebilir Gelecek” olarak ve sağlıklı bir gezegenin ancak çevreye saygılı olmakla mümkün olduğunu vurgulayan fuar, üç gün boyunca sürecek B2B toplantılar, birbirinden ilginç oturumlar ve network etkinlikleriyle Türkiye’nin adını bu alanda duyurmayı hedefliyor.

Turizm ve MICE sektörü İstanbul’da buluştu

EKONOMİ SERVİSİ - Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda, TÜRSAB’ın stratejik partnerliğinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı- TGA, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, TUROFED, TUROB, Antalya Tanıtma Vakfı, AKTOB ve Nirvana Cosmopolitan Hotels, Jolly Mice, Kaya Hotel&Resort ve Palazzo Luxurty Collection destekleriyle düzenlenen fuarın açılış töreni Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yaşık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın katılımıyla bugün gerçekleşti.

Demirören Medya ana sponsorluğunda gerçekleşen fuarın açılış töreninde bir konuşma yapan Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, “Fuarda 20 ülkeden toplam etkinlik bütçesi 57 milyon 60 bin dolar olan ve 76 bin 150 kişilik grup potansiyeline sahip 46 uluslararası olmak üzere toplamda 124 satın alıcıyı ağırlayacak ve B2B toplantılarımızla sektörümüzün ticari hacminin artmasına katkıda bulunacağız” dedi.

TUROB Başkanı Müberra Eresin, “Dünyanın MICE potansiyelini Türkiye’ye getirmek için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya da, “MICE sektörünün turizmde büyük önemi var. 50’ye yakın sektöre etkisi, ekonomiye katkısı var” bilgisini verdi.