Geri Dön

Turizmde pandemi dönemi konuşuldu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Turizmde pandemi dönemi konuşuldu

54. Dönem Turizm Bakanı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) eski başkanı Bahattin Yücel, TÜRSAB Onursal Başkanı Talha Çamaş, eski başkanlardan Muktedir Ballı, Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurtoğulları, geçmiş dönemlerde TÜRSAB genel sekreterliği görevinde bulunan Çetin Gürcün, TTYD Başkan Yardımcısı Ali Güreli ve turizm sektörünün deneyimli isimlerinin katılımıyla oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren seyahat acentelerinin karşı karşıya kaldığı zorluklar ve çözüm önerilerinin gündemi belirlediği toplantıda, yurt içi ve yurt dışı paydaşların da destekleriyle izlenmesi gereken yol haritasını belirlemek üzere görüşmeler yapıldı.

‘Süreci yöneteceğiz’

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya yapılan toplantıya ilişkin, “2018 yılındaki yönetmelik dahilinde oluşturulması gereken bir kuruldu. Yasa çalışmaları sebebiyle biraz ertelemek durumunda kalmıştık. Ardından da pandemi süreci gelince bugüne kadar geldik. Artık sektör yüklerini taşıyamaz durumda. Dolayısıyla biz hem eski Bakanımız ve geçmiş dönemlerde görev almış başkanlarımız, hem de mesleği bırakmış tecrübeli meslek büyüklerimizin yer aldığı Yüksek İstişare Kurulu’nu oluşturduk” dedi.

Kurul üyelerinin tavsiyelerini, önerilerini ve olaylara bakışını dinleyerek yararlı bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Bağlıkaya, “Katılımcılarımız çözüm önerilerini bizlerle paylaştı. Biz de notlarımızı aldık. Bilgilendirme toplantısıydı aynı zamanda bu. Bu süreci aile içinde bütün detaylarıyla, olması gerektiği gibi değerlendirdik ve değerlendirmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Konu başlıklarına yönelik de bilgilendirmelerde bulunan TÜRSAB Başkanı, “Uluslararası mütekabil olan kurumlarla ilişkilerimizin geliştirilmesi, yurt içinde üyelerle olan iletişimin daha fazla geliştirilmesi, kamu ile ilişkilerin daha yakın hale getirilmesi konusunda tavsiyeler aldık. Bizim de mutabık olduğumuz bu çerçevede bundan sonraki süreci yürüteceğiz” dedi.

Düzenli aralıklarla gerçekleştirilecek olan TÜRSAB Yüksek İstişare Kurulu toplantıları, daha geniş katılımlarla ilerleyen dönemlerde de devam edecek.

Türk ile evlendi İslamiyet'i seçti, 'Nur Bahar' adını aldıRusya'ya iş için gelen Mustafa Göktaş ile evlenerek Sivas'a yerleşen Evgeniya Nikoleva (41), Sivas İl Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman oldu ve 'Nur Bahar' adını aldı.