Geri Dön
EkonomiTurkcell’in futbolda hedefi: Yayın ihalesi

Turkcell’in futbolda hedefi: Yayın ihalesi

Süper Lig yayın ihalesinin kutu ve dijital olarak verilmesi de gündemde. TV+ Genel Müdürü Barış Zavaroğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek ihaleye çıkılması durumunda teklif verebileceklerini söyledi.

Turkcell’in futbolda hedefi: Yayın ihalesi

Zavaroğlu, “TFF mevzuat üzerinde çalışıyor. Ancak yapı buna hazır mı emin değilim. Süper ligin dijital platform ayağı için ihaleye çıkılırsa bunu da düşünürüz” dedi.

F1 ile ‘pik’ yaparız

Futbol ve spor organizasyonlarının en çok izlenen yayınlar arasında yer aldığını dile getiren Zavaroğlu, Türkiye’de F1 yarışlarıyla ilgili olarak da rekor izlenme beklediklerini söyledi. F1 yarışlarının TV+’da yayınlandığını hatırlatan Zavaroğlu, “Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’in Türkiye yarışlarını sporseverler TV+’tan takip edilebiliyor. F1’da dün sıralama turları yapıldı. Bugün gerçekleştirilecek final yarışları TV+’ın 78. kanalından naklen yayınlanacak. Tahmin ediyoruz bu hafta izlenme oranlarında pik yaparız” diye konuştu.

TV+’ın satışlarına da değinen Zavaroğlu, pandemi döneminde TV+’ın satışlarının bir milyona ulaştığını bildirdi. Abone sayısının son iki yılda yüzde 70 arttığına dikkat çeken Zavaroğlu, bir üst pakete geçenlerin sayında da yüzde 60 artış olduğunu söyledi. Zavaroğlu şu bilgileri verdi: Türkiye’deki kutu pazarı 7 milyon. TV+ olarak bu pazardaki payımızı her çeyrekte düzenli olarak artırmayı başardık. Pandemide deli gibi tüketim oldu. BTK’nın açıkladığı verilere göre pazar payımız, 2021’in ikinci çeyreğinde yüzde 13,3’e yükseldi. Bizdeki her kutu internete bağlı kutular. Yani uydulara bağlı değil. Hepsi fiberle çalışıyor. İnternete bağlı kutularda açık ara birinciyiz. Bizim rakiplerimizden en büyük farkımız bu. Dolayısıyla ultra HD yayın ve 4K yayınları izleyebiliyor. İki yıl içerisinde pazar payını yüzde 22’yi ulaştırmayı hedefliyoruz.”

‘Korsana tedbir şart’

Barış Zavaroğlu sektörün korsan yayınlar sebebiyle büyük tehdit altında olduğunu söyledi. Bir an önce tedbir alınmasını isteyen Zavaroğlu, “Devlet kurumlarıyla iletişime geçerek korsan yayınları engellemeye çalışıyoruz. Parasını ödediğiniz içerikler bedavaya yayınlanıyor. Hırsızlığın önüne geçilmesi gerekiyor. Yoksa pazar payınız sizden alınacak. Bu konuda izleyicilerin de eğitilmesi gerekiyor” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 29 Kasım 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Tabloya göre; son 24 saatte 24 bin 317 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 189 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca, Omicron varyantı ile ilgili olarak, " Ülkemizde yeni varyanta rastlanmamıştır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler