Geri Dön
Ekonomi‘Türkiye’nin en iyi işyeri’ seçildi

‘Türkiye’nin en iyi işyeri’ seçildi

Turkcell, Türkiye’nin en geniş katılımlı iş yeri araştırmalarından Kincentric Best Employers 2021 programı kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Türkiye’nin En İyi İşyeri’ ödülünü aldı.

‘Türkiye’nin en iyi işyeri’ seçildi

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric’in yaptığı araştırmalar sonucunda ‘Türkiye’nin En İyi İşyeri’ ödülünü alan kurumlar; ‘çalışan bağlılığı, çeviklik, bağlı kılan liderlik ve yetenek odağı’ endekslerine göre belirlendi. Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, şöyle konuştu:

“Türkiye’de esnek çalışma modelini ilk hayata geçiren şirketlerden biri olan Turkcell, insan odaklı kurumsal yaklaşımıyla her zaman çalışan memnu-niyetinde de öne çıkmayı sürdürüyor. İş verimliliğinin yanı sıra yüksek çalışan bağlılığı performansımızla ve insan kaynakları alanında kazandığımız ödüllerle bu yaklaşımın yansımalarını görüyoruz. Yeni yetenekleri çekebilme potansiyeline sahip bu ödül, çalışanlarımızın Turkcell markasına olan yüksek bağlılığını bir kez daha ortaya koydu. Kararlı ve dinamik iş gücü yapımızla, birlikte daha birçok başarıya imza atacağımızdan hiç şüphem yok.”

Geniş katılımlı bir araştırma

Yapılan açıklamaya göre dünya genelinde 20 yıldır yürütülen En İyi İşyerleri (Kincentric Best Employers) programı, 78 farklı ülkede uygulanıyor. Son 5 yılda 4 binin üzerinde farklı şirket programa dahil edilirken, 15 milyon çalışana ulaşılarak çalışanların görüşleri doğrultusunda en iyi iş yerleri belirleniyor. Türkiye’de 2006 yılından bu yana uygulanan En İyi İşyerleri programı, Türkiye’nin en geniş katılımlı iş yeri araştırmalarından birisi.