Geri Dön

Ukrayna Dışişleri Bakanı geliyor

Koronavirüs sürecinin turizm üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması için Ukrayna ile ilk adım atıldı.

Ukrayna Dışişleri  Bakanı geliyor
ECEM TOPLAR Ankara

Ukrayna’dan ilk turist kafilesi dün Türkiye’ye gelirken Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba, Ortak Stratejik Planlama Grubu toplantısı ve başta turizm olmak üzere, ikili ilişkileri görüşmek için yarın Antalya’ya gelerek Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelecek.

Kuleba, Ukrayna vatandaşlarının Türkiye’de güvenli bir tatil yapmaları için sağlanan koşulları ve alınan sağlık tedbirlerini yerinden gözlemleme imkanı bulacak.
Kuleba’nın çalışma ziyareti kapsamında, 3 Şubat’ta farklı alanlarda imzalanan bir dizi anlaşma tekrar gözden geçirilecek ve yol haritası çizilecek. Öte yandan savunma alanındaki işbirliği kapsamında Milliyet’in daha önce gündeme taşıdığı ortak uçak üretimi konusu da, masada konuşulacak konular arasında yer alıyor. Ukrayna, Türkiye ile Antonov AN-188 uçağı dahil olmak üzere ortak uçak üretimine başlamak istiyor.

Dünyaca Ünlü Aktör Aamir Khan Niğde’de1994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan "Laal Singh Chaddha" filmini koronavirüs salgını nedeniyle Hindistan’da yarıda bırakan ünlü aktör Aamir Khan, kalan çekimlerini tamamlamak için Niğde'de yer baktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber