Geri Dön
EkonomiUzaklarda 15 hedefe bilişimle ulaşılacak

Uzaklarda 15 hedefe bilişimle ulaşılacak

Ticaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi.

Uzaklarda 15 hedefe bilişimle ulaşılacak

EKONOMİ SERVİSİ - Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda sektör paydaşlarına görüşleri alınmak üzere gönderilen yazıda söz konusu 15 ülke ABD, Brezilya, Çin, Endonezya, Filipinler, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Japonya, Kanada, Malezya, Meksika, Şili, Tayland ve Vietnam olarak sıralandı. Ticaret Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, Türkiye, bu yılın 8 aylık döneminde söz konusu ülkelere 15 milyar 286 milyon 326 bin liralık ihracat gerçekleştirdi. Stratejiyle uzak ülkelerle özellikle bilişim, yazılım ve iletişim hizmetleri ihracatının artırılması amaçlanıyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Soylu: "Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da açılan Hafıza Odası sergisine tepki göstererek, "Hafıza Odası'ymış. Bedirhan bebek burada ölmedi mi? Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı? Bütün Diyarbakır'ın sevdiği Gaffar Okkan hafıza odanda var mı, Dürümlü köyünün katliamı var mı, Tanışlı köyünün katliamı var mı, henüz 3-4 aylık kundaktaki bebeklerin katliamları var mı, Hakkari'de karşı karşıya kalınan katliamlar hafıza odanda var mı?" diye sordu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler