Geri Dön
EkonomiVakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağı

VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağı

Sürdürülebilirlik atağına geçen VakıfBank, bu kapsamdaki çalışmalarını tek çatı altında toplayarak, 81 ildeki şubelerine “Sürdürülebilir Bankacılık” logosunu ulaştırdı.

VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağı

EKONOMİ SERVİSİ - VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Sürdürülebilirlik ile bağımızı kuruluş ilkelerimize kadar götürmemiz mümkün. İşimizi hiçbir zaman sadece ticari bir döngüde tanımlamamış, faaliyetlerimizin ekonomik, çevresel, sosyal etkilerini de her zaman hesaba katmış bir bankayız. Sürdürülebilirliğin tüm dünyada kurumsal düzeyde öne çıkmasıyla birlikte, bankacılık faaliyetlerimizi gerçekleştirirken uluslararası sürdürülebilirlik standartlarını temel almaya başladık ve daha yaşanabilir bir gelecek için sürdürülebilirliği kurumsal stratejimizin bir parçası haline getirdik. Sağladığımız kaynakların yanı sıra finanse ettiğimiz projelerde de sorumlu ve yeşil finansman yaklaşımını benimsiyoruz. Çevre dostu projelere, enerji verimliliğine ve yenilenebilir enerji projelerine öncelik tanıyoruz. Bilançomuzun pasifinde olduğu gibi aktifinde de sürdürülebilir temalı kredileri her yıl artırmayı amaçlıyoruz. Kredi tahsis süreçlerinde ise çevresel ve sosyal risklerin ölçülmesi için kurduğumuz özel birimimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Gurbette kendisini bıçaklayan arkadaşının yerini gizlemeye çalıştıAnkara’dan Denizli’ye çalışmak için geldiği ve aynı apartta beraber kalıp alkol aldığı arkadaşı tarafından bıçaklanan kişi, gittiği inşaat alanında kendisini bulan polis ekiplerinin ‘Bıçaklayan apartta mı’ sorusuna eliyle sus işareti yaparak, arkadaşının yerini gizlemeye çalıştı. Şüpheli arkadaşı ise gözaltına alındığı sırada küfürler savurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler